DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gürsu Belediye Başkanı Yıldız son yolculuğuna uğurlandı

Gürsu Belediye Başkanı Yıldız son yolculuğuna uğurlandı

27.05.2015 15:51:51
Bursa'da, 20 Mayıs tarihinde makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu, dün 40 yaşında hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın cenazesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katıldığı törenle toprağa verildi.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Yıldız'ın cenazesi, Gürsu Belediyesi önüne getirildi. Cüneyt Yıldız'ın babası Ahmet Yıldız ve oğlu Ahmet Talha Yıldız, burada taziyeleri kabul etti.

Başbakan Yardımcısı Arınç, törende yaptığı konuşmada, Yıldız'ı tüm dostları, sevenleri ve Gürsu halkıyla Allah'a emanet ettiklerini belirtti.

Yıldız'a Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve Gürsu halkına başsağlığı dileklerini ileten Arınç, şöyle devam etti:

"O yaralandıktan sonra Siirt'e gittiğimde, Tillo şeyhlerini ziyaret etmiştim. Muhiddin Efendi'yi ziyaret etmiştim. Siirt'in büyük alimlerini ziyaret etmiştim. Orada Cüneyt Yıldız kardeşime ismen dua talep etmiştim. Herkes dua etti. Kendilerine Cüneyt Yıldız'ı anlattım. Dün da Hatay'daydım. Yayladağı, Altınözü, Reyhanlı, Kırıkhan'da çok özel ziyaretlerde bulundum. Kırıkhan, Bayezid-ı Bistami Hazretleri'nin meftun olduğu yerdir. Orada vefat haberini almıştım. Tüm cemaat, Fatihalar okuyarak ona rahmet diledi. İnanıyorum ki her duyan, onu yakinen tanıyan, tanıyanlardan öğrenen herkes Cüneyt kardeşimizin vefatına çok üzüldü. Herkes ona Fatiha okuyor, rahmet diliyor. Böyle güzel bir vedayı, ölümle vuslata eren, Allah hepimize nasip etsin."

Yıldız'ın enerji dolu, çalışkan, iyi bir mümin, dindar biri olduğunu ifade eden Arınç, eşi ve çocuklarıyla güzel bir hayat yaşadığını vurguladı.

- "Allah ona şehitlik rütbesini inşallah layık görmüştür"

Yıldız'ı 2011 yılında tanıdığını anlatan Bülent Arınç, şunları kaydetti:

"Bursa'ya yeni gelmiştim. Yüzü gülen bir insandı. İnsana huzur ve rahatlık veriyordu. Hiçbir zaman kimse hakkında kötü konuşmuyordu. Hiçbir olumsuzluğu bize anlatmıyordu. Onu çok sevmiştik, onun Gürsu'ya belediye başkanı olmasını çok arzu ettik. Çok yakışacaktı. Kendisi de arzu etti. Hamdolsun Gürsu buna layık bir havayı nasip etti. Bugün bir siyasi parti çatısı altında toplanmadık. İyi bir mümin olan kardeşimize şehadetimiz de inşallah Allah indinde kabul görür. Cüneyt Yıldız'ı ellerimizle tabutundan tutarak Hakk'a tevdi etmek için buraya geldik. Hepimiz bu acıyı yaşamışızdır. Hayat böyle, insanın karşısına cilvelerle çıkar. Bunlar Cenab-ı Allah'ın takdirinde olan işlerdir. Bu takdirlere her zaman rıza gösterdik. Takdir-i ilahinin önüne geçmek mümkün değil. Hayatı veren de alan da O'dur."

Cüneyt Yıldız'ı bugüne kadar çok sevdiklerini ve her zaman ona dua edeceğini belirten Arınç, ailesi ve çocuklarını kendilerine emanet bildiklerini, her zaman onların hatırlarını sormanın, isteklerini yerine getirmenin boyunlarının borcu olduğunu bildirdi.

İnsanların ihmal ettikleri şeylerden birinin de "Ahirete hazırlanmamak" olduğuna işaret eden Bülent Arınç, "O, inanıyorum ki tam şehittir. Allah ona şehitlik rütbesini inşallah layık görmüştür. Görevinin başında, milleti için çalışırken, milleti için dua ederken, bir hainin, bir alçağın, bir zalimin, bir katilin eliyle şehitlik rütbesini Rabbim ona nasip etti. Sabır, sadakat gösterelim. Rabbim inşallah cennetinde buluşmayı nasip etsin" diye konuştu.

Arınç'ın konuşmasını tamamlamasının ardından, İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, dua okudu. Ay'ın dua ettirirken duygulanmasıyla, protokol üyeleri ve diğer katılımcılar da gözyaşlarına hakim olamadı.

Törenin ardından omuzlara alınan Yıldız'ın cenazesi, Gürsu Merkez Camisi'ne götürüldü.

Cenaze namazının kılınmasından sonra Cüneyt Yıldız'ın cenazesi, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Arınç ile bakanlar Çelik ve Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye çalışanları ve vatandaşların katılımıyla ilçe mezarlığında defnedildi.

Defin işlemi sonrası Bülent Arınç ve Karaloğlu, Ahmet Yıldız ve Ahmet Talha Yıldız'a Türk bayrağı verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan

Musaya; emin ol kardesim kurtler yeterince uyaniktirlar. Musluman olarak gecinen tutk arap ve acemlerden o kadar ihanet ve kalleslik gorup arkadan hancerlendiler ki...anlayacagin kurtler coktan uyandi. Dost ve dusmanini taniyorlar artik. Sizler gibi ABD ye de piyonluk yapmiyorlar. Karsilikli cikarlar geregi hareket ediyorlar. Senin destekledigin isid ise kurtleri kesmeye devam ediyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş