DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Güney Asya'daki göçmen trajedisi

Güney Asya'daki göçmen trajedisi

27.05.2015 11:06:45
" Malezya'nın kuzeyinde insan kaçakçılarına ait olduğu ve göçmenlerin tutulduğu belirtilen 28 kampta Arakanlı Müslümanlara ait olduğu iddia edilen 139 mezarın ortaya çıkarılmasından birkaç gün sonra polis, bölgede daha fazla mezar bulunmadığından emin olduklarını açıkladı.

Malezya Emniyet Genel Müdürü Halit Ebu Bekir, Kuala Lumpur'da gazetecilere yaptığı açıklamada, 139 mezarın ortaya çıkarıldığı Padang Besar kentinde ve çevresinde kapsamlı incelemeler yapıldığını belirtti. Ebu Bekir, bu incelemenin daha fazla mezar bulunmadığını gösterdiğini söyledi.

Ebu Bekir, "Sınırda ve çevresinde benzeri bir durumun herhangi bir izine rastlamadık. Başka mezarlar olmadığından eminiz" dedi.

Ebu Bekir, konuyla ilgili olarak Taylandlı meslektaşlarıyla temas halinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Malezya İçişleri Bakanı Zahid Hamidi, hafta sonu Tayland sınırına yakın Padang Besar kenti yakınında insan kaçakçılarına ait kamplar ve toplu mezarlar bulunduğunu açıklamış ancak sayı vermemişti. Malezyalı yetkililer, daha sonra 8 kampta 139 mezarın ortaya çıkarıldığını bildirmişti.

Tayland'ın güneyindeki Songkhla eyaletinde 1 Mayıs'ta insan tacirleri tarafından kurulan ve göçmenlerin tutulduğu gizli kamplar bulunmuş, polisin kamplarda yaptığı aramada 32 Arakanlı Müslümana (Rohingya) ait cesetler ortaya çıkarılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

arzu

Konakta çalışıyorum Menderes'in oğlananası köyünde oturuyoruyorum 3 aktarma ise qidip 3 aktarma qeri dönüyorum ama kartimi her baktığımda 2.25 tl ücret kesiliyor .Bu da demek oluyor ki günlük 13.75 tl asgari ücrete çalışan benim qibi insanlar aylık 450 tl yol parası verdikten sonra nasıl geçinecek. Sozlerinizin arkasında durun. Çok bisey istemiyorum yaşanacak izmir istiyoruz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş