DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8412 ₺

EURO

17,5714 ₺

ALTIN

977,37 ₺

BİST

2.405,98 ₺

Girişimci adayları iş fikirlerini sundu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) işbirliğiyle yürütülen Inno Campus Girişim Hızlandırıcı Programı, Startup Hafta sonu etkinliğinin lansmanı yapıldı.

6 Yıl Önce
2017-02-20 15:08:17
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) işbirliğiyle yürütülen Inno Campus Girişim Hızlandırıcı Programı, Startup Hafta sonu etkinliğinin lansmanı yapıldı.

200'ün üzerinde yapılan başvuru arasından seçilen öğrenciler, girişimciler ve girişimci olmaya aday kişilerden oluşan katılımcılar; 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında mentörlerin desteğiyle 36 saat boyunca süren eğitim, atölye çalışmaları ve takım çalışmalarının yapıldığı Startup Hafta sonu kampına alındı. GAÜN Teknopark Konferans Salonunda yapılan lansmanın açılışında konuşan Inno Campus Kurucu Ortağı Memet Ünsal, "Bu iki gün içinde ruh halimiz biraz değişti. Bazen yorgunduk, bazen de heyecanlandık, motive olduk. Harika bir şey yaptınız ve şimdi çıkıp sunacaksınız" dedi. Uluslararası Göç Örgütü Program Lideri Pirce Altınok, Türk ve Suriyeli arkadaşların ortak girişimcilik fikirlerini gerçekleştirmek için beraber çalışmalarını görmenin çok sevindirici bir durum olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz üç gün boyunca uykusuz bir şekilde girişim fikirlerinizi Inno Campus Startup Hafta sonunda mentörler ve eğitmenlerle birlikte çalıştıklarını belirten Proje Koordinatörü İrem Sefa Yayımlar, "Şu anda da iş fikirlerinizi 14 takım halinde mülteci arkadaşlarımız ve lokal arkadaşlarımızla birlikte sunarak 14 takımdan sonra bugün sonunda 10 takım seçerek size bu hafta içinde bildireceğiz ve Mart ayı itibariyle Mayıs ayına kadar iki haftalık Inno Campus Gaziantep Programına katılmaya hak kazanacaksınız" şeklinde konuştu. Konuşmaların sonrasında takımlar tarafından iş fikirleri sunuldu. Jüri tarafından kampın sonunda fikirleri, sunumları ve projeleri beğenilen 10 takım seçilerek, Gaziantep Üniversitesi Kampüs alanında 4 Mart- 10 Mayıs 2017 tarihleri arasında kurulacak Inno Campus konteynerlerinde Girişim Hızlandırıcı programına katılmaya hak kazanacak. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş