DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gezi Parkı olayları son durum ne?

Gezi Parkı olaylarının yıldönümünde İstiklal Caddesi'nden Gezi Parkı'na gitmek isteyen gruba polis izin vermedi.

7 Yıl Önce
2015-05-31 15:05:34

İnternethaberin haberine göre; İstiklal Caddesi'nde toplanan bir grup, sloganlar atarak Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.
Ellerinde çeşitli partilerin bayrakları, karanfiller ve Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenlerin posterlerini taşıyan gruptakiler, caddenin, polisin TOMA'larla önlem aldığı Taksim Meydanı'na yakın bölgesinde durduruldu.Gruptakilerden biri polisle Gezi Parkı'na gitme konusunda görüştü ancak olumsuz yanıt aldı.

Polis, gruptakilerin İstiklal Caddesi'nde açıklama yapabileceğini ancak Gezi Parkı'na geçemeyeceklerini ifade etti.Gruptakiler bunun üzerine oturma eylemi başlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oranve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu'nun eylemde yer aldığı görüldü.

Bu arada, sabah saatlerinden itibaren Taksim'e çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı.

Polis Taksim ve Gezi Parkı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı ve parkı boşalttı.

GRUP DAĞILDI

İstiklal Caddesi'nde toplanan grup, oturma eyleminin ardından dağıldı. Taksim Meydanı'ndan Gezi Parkı'na gitmesi engellenen gruptakilerden bazıları, eylem sırasında çeşitli konuşmalar yaptı.

Grup, konuşmaların ardından dağıldı.

Polisin, Taksim ve Gezi Parkı çevresinde aldığı önlemler sürüyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil

olaylara herkes kendi penceresinden bakıyor.bakın zihniyet çok önemli mesela işid zihniyeti bozuk sözde ıslam ı temsil iddiasında bulunuyor ama zerreyi miskal kadar ıslamın i sinden anlamıyor.pyd komünist bir çizgiye sahip kendinden başkasına hayat hakkı tanımıyor o da kendinden olmayan ve kendi gibi düşünmeyen herkesi hain ilan ederek düşmanlık yapıyor. Zulm ediyor dedik ya zihniyet önemli diye. Rabbim zalim despot faşist örgütlerin şerrinden tüm ümmeti muhammedi korusun ve muhafaza etsin.

Recai

Biliyoruz Seytanlarin her yerde oldugunu ama Allah'a Sukur artik Salih insanlarimizda cogaldi.Din ve Millet dusmanlari husrana ugrayacaktir.Insallah.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş