DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

27.05.2015 18:51:43
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, HDP'yi eleştirerek, "HDP güya Kürt vatandaşları temsil edenbir parti, bugüne kadar olan seçim sonuçlarına bakıyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları da dahil olmak üzere, Kürt vatandaşlarımızın en büyük partisi AK Parti'dir, en çok Kürt oyu, AK Parti'de vardır" dedi.

Şentop, Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Necmi Kadıoğlu Kız İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin temel atma törenine katıldı.

Bu tarz projelerin kendisi gibi imam hatip mezunu olan herkesi heyecanlandırdığını ifade eden Şentop, yakın zamanlara kadar imam hatip liselerinin sadece sivil hareketler tarafından yapıldığını, son dönemde bunun değiştiğini anlattı.

Mustafa Şentop, 27 Mayıs 1960'taki darbe sonrası yapılan yargılamaları hatırlatarak, "O dönem yargılamayı yapan hakim Başbakana yönelik, 'Sizi buraya tıkan güç böyle istiyor' diye söylemiştir. Neticesinde onlarca kişi idama mahkum oldu ancak sadece Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan idam edildi. İdam edilen devlet adamlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu darbeyi ve cinayeti gerçekleştirenleri de lanetle anıyoruz. O darbeyi yapanlar kıyamete kadar da bu millet tarafından lanetle anılacaklardır" diye konuştu.

İmam hatip liselerinin kaderinin demokrasinin kaderiyle birlikte hareket ettiğini dile getiren Şentop, şunları kaydetti:

"İmam hatip liselerinin ilk kurulduğu zamanlar Türkiye'nin çok partili hayata geçmeye çalıştığı dönemdir. İmam hatip liselerinin büyüdüğü ve geliştiği zamanlar Demokrat Parti iktidarının olduğu dönemlerdir. 27 Mayıs darbesi sadece siyasete ve demokrasiye değil, imam hatip liselerine de darbe vurmuştur. 1965'ten itibaren Türkiye'de demokrasi ve çok partili hayat geliştikçe imam hatip liselerinin sayısı artmaya başlamıştır."

- "AK Parti zarar görürse Türkiye zarar görecektir"

Seçimden sonra yeni anayasa çalışmalarına başlayacaklarını anlatan Şentop, yeni anayasanın tek özünün "devletin milleti anlayışından, milletin, devleti anlayışına bu ülkeyi, siyaseti, hukuku getirmek ve dönüştürmek" olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, MHP ve CHP'nin kenara çekilip beklediklerini ifade ederek, şu görüşleri dile getirdi:

"HDP'yi ortaya salmışlar 'Barajı geçsin'. 'AK Parti'ye nasıl zarar verebiliriz' herkes onun hesabında. AK Parti zarar görürse Türkiye zarar görecektir. HDP güya Kürt vatandaşlarımızı temsil eden bir parti, bugüne kadar olan seçim sonuçlarına bakıyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları da dahil olmak üzere, Kürt vatandaşlarımızın en büyük partisi; AK Parti'dir, en çok Kürt oyu, AK Parti'de vardır. HDP Kürtlerin oyunu almak için şiddetle tehditle Güneydoğu'da gayret gösteriyor. Türklerin oyunu almak için de Ege ve Marmara bölgelerinde gülümseyerek oy istiyor. Bu partinin eş genel başkanının kardeşi hala dağda, bu partinin gerçek yüzünü biliyor insanımız."

Mustafa Şentop ve beraberindekiler daha sonra Necmi Kadıoğlu Kız İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin temelini törenle attı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Halis Bahwari

Hay ağzına sağlık ne güzel ifade etmişsin. Allah biz Müslümanları bir birimize sevdirsin. Amin...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş