SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

EUROSAF Genel Kurul Toplantısı İstanbul'da yapıldı

EUROSAF Genel Kurul Toplantısı İstanbul'da yapıldı
16.4.2019 13:28:04
Avrupa Yelken Federasyonunun (EUROSAF) 2019 yıllık genel kurul toplantısı Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) ev sahipliğinde gerçekleşti.

TYF'nin yaptığı açıklamaya göre, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya Dünya Yelken Federasyonu Başkanı Kim Andersen, EUROSAF Başkanı Josep M. Pla ve Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak'ın yanı sıra EUROSAF delegeleri katıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, dünyada idari anlamda da Türk yelkenciliğinin temsilcileri olmasını arzu ettiklerini belirterek, yeni nesillerin entegrasyonu için bu tür organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Türkiye Yelken Federasyonunun çalışmaları hakkında bilgi veren Akdurak, "2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya hedefimiz için çok yoğun çalışmalarımız sürüyor. En üst seviyedeki sporcularımızla, genellikle yurt dışında dünyanın en iyi antrenörleriyle çalıştığımız bir süreç. Tabii yelkenin önünde bir takım sorunlar da var. Her şeyden önce kıyı mevzuatı ile ilgili sorun var. En büyük mesaimizi de bunu çözmeye harcıyoruz. Bunu çözersek, kulüplerimiz daha güçlü olacak ve kendi yörelerinde daha aktif hale gelecek." ifadelerini kullandı.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR