SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Eşref Gani'den Afgan halkına teşekkür

İkinci kez Afganistan Cumhurbaşkanı seçilen Eşref Gani, seçimleri Afgan halkının kazandığını belirterek, 'Benim kimseye küskünlüğüm yok, hep beraber çalışarak Afganistan'ı bu durumdan kurtaracağız' dedi.

Eşref Gani'den Afgan halkına teşekkür
18.2.2020 22:10:45

Gani, Bağımsız Seçim Komisyonu tarafından seçimin galibi ilan edilmesinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yaptığı konuşmada, kendisine oy veren veya vermeyen herkese teşekkür etti.

Afgan halkının her zamankinden daha fazla birliğe ihtiyacının olduğunu ifade eden Gani, "Bugün Afgan halkı kazandı, benim kimseye küskünlüğüm yok, hep beraber çalışarak Afganistan'ı bu durumdan kurtaracağız." diye konuştu.

Halka verdikleri sözleri yerine getirmek için çalışacaklarını belirten Gani, halkın sorunlarından haberdar olduklarını belirtti.

Gani, herkesin artık savaştan bıktığını vurgulayarak, Afganistan'da yıllardır devam eden savaşı sona erdirmek için çabalayacaklarını dile getirdi.

EŞREF GANİ: KALICI BARIŞ İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Gani, Afganistan'da kalıcı barış istediklerini ve bu konuda da çalışma yaptıklarının altını çizdi.

Afganistan'da istikrarı sağlayarak halkın birliğine nifak sokmaya çalışanların cevabını vereceklerini aktaran Gani, ülkenin kalkınması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.

TALİBAN'DAN AÇIKLAMA

Taliban, yaptığı açıklamayla seçim sonuçlarını kabul etmedikleri belirtti.

İşgal gölgesinde yapılan seçimin ve seçilen cumhurbaşkanının kanunsuz olduğu öne sürülen açıklamada, sembolik olarak bu seçimin anlamsız olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Afgan halkının, işgalin sona ermesiyle kendi ülkeleri konusunda kendilerinin karar alacağı bildirildi.

Afganistan Seçim Komisyonu, bugün, beş ay önceki seçimlere ilişkin nihai kararını açıklayarak Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin oyların yüzde 50,64'ünü alarak yeniden bu göreve seçildiğini duyurmuştu.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR