DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eski SP'li: Milli değil paralel ittifak!

Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın, Saadet Partisi'nin mevcut yönetimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

28.05.2015 13:30:06

Yenişafak'ın haberine göre; SP eski Genel Başkan Yardımcısı 20'nci dönem Zonguldak Milletvekili Aydın'dan, Büyük Birlik Partisi ile girme kararı alan Saadet yönetimine sert tepki: “Milli değil, bu olsa olsa paralel ittifak!”

Parti üst kadrosunun Milli Görüş'ü temsil etmekten tamamen uzaklaştığını kaydeden Aydın, “Anlaşılan o ki, daha merhum Hocamızın (Necmettin Erbakan) zamanında ekipleşmişler, partiyi ele geçirmek için plan yapıp Hocamız vefat eder etmez de planlarını uygulamaya koymuşlar. Değil bir Müslüman'ın, normal bir insanın bile yapmaması gereken hizipçilik, kıyım, hile, yalan, iftira gibi her türlü yanlışı yapmışlar ve yapıyorlar” dedi. Samimi Milli Görüş'çülere yönelik büyük bir kıyım başlatıldığını ifade eden Aydın, parti üst kadrosunun paralel yapı ile ittifak halinde olduğunu da hatırlatarak şunları söyledi:

'DİKTATÖRLERLE AYNI ÇİZGİ'

“Milli Görüş sisteminin içini boşalttılar. Daha da ötesi yabancı servislerin örtülü operasyon gücü olduğu artık kendilerince bile kabul edilen paralel yapı ile özdeşleştiler, günümüz dünyasının en zalim diktatörleri olan Esed'ci, Sisi'ci bir çizgiye girdiler ve hâlâ bu durumlarında ısrar ediyorlar. Teşkilat mensuplarımız bunların bu yanlışları yüzünden halkın karşısında çok büyük sıkıntılar çekmektedir. Kurdukları seçim ittifakı da milli ittifak değil, olsa olsa paralel ittifak olur. Tüm bunların sorumlusu genel merkezi ele geçiren üç-beş kişilik bir ekiptir. Mevcut genel merkez yönetimi ile bu işin yürümeyeceği hususunda Saadet Partisi tabanı da nerede ise ittifak halindedir. Milli Görüş hareketinin yeniden şahlanması için bu ekibin işbaşından uzaklaşması elzemdir.”

'TABAN BUNLARA OY VERMEZ'

BBP ile ittifak yapan SP yönetiminin tavrını Milli Görüş tabanının kabullenmediğini ifade eden Necmettin Aydın, “Zaten Milli Görüş tabanı bu yönetimi benimseyemediği için Saadet Partisi'nin 2011 seçimlerinde oy oranı yüzde 1'lere kadar gerilemiştir. Bu seçimde de yanlış tutumlarından dolayı Milli Görüş tabanı SP'ye oy vermekte zorlanacaktır. Bu ittifak bir Milli Görüş ittifakı değildir. Benim için bunları konuşmak kolay değil ama davanın selameti için bunları söylemek gerekiyor” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

Bizi aldatan bizden degildir. Hukumet soylerken halkin duygularini, eylemde ise irkci emperyalizmin isteklerini yerine getirmektedir. Korkunun ecele faydasi yok, Yalancinin mumu yatsiya kadar yanar. Yarin hangi akp linin gelip kendisene bunu soylemesini istedigini aciklar. Yada ebu lehep gibi dunyaliginin devami icin kendisine bir pay cikarip ortaliga atilmis durumdadir.Allah islah etsin.

fatih Torun

Üniversitede türban yasağı kalkmıştır, devlet dairelerinde türbanıyla hanım kardeşlerim çalışabiliyor, kendi savaş uçağımız yapacağız inşallah bunlar erbakan hocamızın idealleriydi hep ama birer birer gerçekleşiyor.İşte bu yüzden ben inşallah ak partiye vereceğim

cengiz demir

acaba bu konuşan şahsa AKP tarafından ihale falan mı verildi. çok merak ediyorum şu davanın selameti için konuşanlara biri susmanın daha hayırlı olduğunu anlatmalı.Bu hayır kendisine ve ahiretine halel gelmemesi için.Zira bu davayı az bir makam için terkedenlerin gerekir.Bu dava kimsenin tekelinde değil.siz hizmet ettinizde kovan mı oldu be ...

Bilir

Arife Tarif gerek paralel misin Nesin ? Her faninin sonu vardir Paralel Gibi bir örnek FITNEYI bu ümmet yasamadi. Yalancinin mumu Yatsiya kadarmis Bunu bilin vede Bu Ümmetin Sirtindan inin vede bu ülkeden defolun.

abdi

arif, buyuk harflerle yazdigina gore bagirma ihtiyaci hissediyorsun.. senin soylemlerini batida CHP otobusunde doguda HDP araclarinda dolasan avrupada Milli (!) ittifak otobuslerinizden inmeyenn paralelcilerden cok duyduk. ihanetler evvelden tesbit olsaydi bukadar kardes olduklari zannina devam etmezlerdi.. recai abinin durdugu yeri de hatirlatmak lazim. ESKI genel baskan. ama feraset sahibi. hala anlamiyorsunuz ya uzuluyorum senin adina.. yinede dua edecegim gozlerinizdeki perde kalksin diye..

ARİF

'PARALEL' TABİRİ 12 YIL BOYUNCA CEMAATE HERTÜRLÜ MADDİ DESTEĞİ VERİP YURT DIŞINDAKİ ZİYARETLERDE İLK ÖNCE O CEMAATİN OKULLARINI TAPINAK ŞOVALYESİ OLARAK ZİYARET EDENLER İÇİN İSABETLİDİR. ESKİ SP'Lİ LERDEN MEDET UMMAYIN. İŞE YARAYAN BİR ADAM OLSA İDİ ESKİMEZDİ. HER ZAMAN TAZE KALIRDI. MİLLÎ GÖRÜŞ VE MİLLÎ GÖRÜŞÇÜ ESKİMEZ VE DÖNMEZ. MEYDANLARDA BAŞKA DİPLATİK İLİŞKİLERDE BAŞKA KONUŞAN İKİ YÜZLÜLERDEN OLUR. 'ONE MİNUTE' NARASINDAN SONRA MİLYAR DOLARLARLA TİCARİ ANLAŞMA YAPAN İKİ YÜZLÜSÜNÜZ SİZ. ÇIRPINIŞLARINIZ BEYHUDEDİR.

fatih Torun

Şimdi gerçek bi Milli görüşçü bu paralelcilerle iş yapmaz.çünkü hocamız Allah'ın rahmetine kavuştu Yazıcıoğluda öyle onunla hiç bi sorunumuz yoktu Allah ondanda razı olsun.Ama Fethullah hoca sağ ve yurtdışında yaşıyor, şimdi niye birleşiyor milli görüşle? soru işareti çok akıllı müslüman oyuna gelmez ben burdan bizim milli görüşçülere sesleniyorum, bizim partiyi sisiler esadlar ele geçirdi kardeşlerim ne yazıkki.onun için Hocamızın talebesi Tayyip bey ve Ahmet davutoğlu hala Milli Görüş çizgisine yakındır.oyumu.

fatih Torun

16 yaşından beri Milli görüşçü 17 yaşımda da refah partisine kayıt oldum yaşım şimdi 44 halada milli görüşçüyüm.1991 de Hollandada Erbakan hocamızı kapalı bi spor salonunda ağırlamış konferansına katılmıştık.Fethullah gülen için dediği sözler hala aklımda.Demiştiki ya bu ılımlı hoca ne hikmetse bütün olağan üstü durumlardan kar sağlıyor, darbeden sağcısı solcusu dincisi dinsizi zarar görürken bi bu ılımlı müslüman kar sağladı, ya insan ya müslümandır yada değildir bunu belki en az 20 defa söylemiştir.

abdullah erdoğan

MİLLİ GÖRÜŞÜN ŞAHISLARLA PEK İŞİ OLMAZ PEYGAMBERİMİZ BAŞINIZA GULAĞI KESİK HABEŞLİ BİR KÖLEDE GELSE BEN SİZİ ALLAHIN KANUNLARIİLE İDARE EDCEĞİM DERSE TABİ OLUN DİYOR BİZİM İÇİN DAVA DENİNCE DAVA KELİMETULLAH DAVASI BUNU ANLAMAYANA ANLATMAK ZOR BİZ İŞBİRLİKÇİLERİ SEVMEYİZ PARALEL CİLERDE İŞBİRLİKÇİ ONUN İÇİN BİZ HİÇBİRZAMAN GAVUR AŞIKLARINI SEVMEDİK

fatih hatırlı

Necmettin Bey Erbakan Hocanın vefatından önce 2009 SP den istifa etmiştir. Asıl deeğişen kendisi. Şuan güya Fatih Erbakanı destekliyor. Yeni Şafak ne yapacağını şaştı! ne yapsam da SP ittifakının oyunu düşürsek diye çırpınıyor!.. Geçen de Yalçın topçu ile benzer bir görüşme yapmışlardı. İnsanlar, yeni şafak yönetecileri kadar unutkan değil! Kimlerin kimlerle ittifak yaptığını biz gayet iyi biliyoruz...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş