DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8769 ₺

EURO

16,8435 ₺

ALTIN

942,56 ₺

BİST

2.372,35 ₺

Erzurum'da okullar kapandı mı? Hangi sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi?

Artan korona vakaları sonrası iller yüz yüze eğitime ara vermeye başladı? Erzurum'da da okulların durumuna dair kritik bir karar verildi. Erzurum'da yaşayan öğrenciler ve veliler Erzurum'da okullar kapandı mı? Erzurum'da hangi sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi? gibi soruları sormaya başladı. Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bazı sınıfların da tam zamanlı uzaktan eğitime geçmesine karar verdi. 8.sınıf ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim ertelendi mi? Erzurum'da anaokulları yüz yüze eğitime devam edecek mi? İşte Erzurum'da uzaktan eğitime geçen sınıflar...

1 Yıl Önce
2021-04-06 07:57:44

Artan korona vakaları sonrası iller yüz yüze eğitime ara vermeye başladı? Erzurum'da da okulların durumuna dair kritik bir karar verildi. Erzurum'da yaşayan öğrenciler ve veliler  Erzurum'da okullar kapandı mı? Erzurum'da hangi sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi? gibi soruları sormaya başladı. Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bazı sınıfların da tam zamanlı uzaktan eğitime geçmesine karar verdi. 8.sınıf ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim ertelendi mi? Erzurum'da anaokulları yüz yüze eğitime devam edecek mi? İşte Erzurum'da uzaktan eğitime geçen sınıflar...

Erzurum'da okullar kapandı mı?

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında olağanüstü toplanarak bazı kararlar aldığı belirtildi. Erzurum'da bazı sınıflarıda tam zamanlı yüz yüze eğitime geçildi. 

Hangi sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi?

Gelinen aşamada kentte özellikle son bir haftada genç nüfustaki Kovid-19 vaka sayılarındaki yükseliş, eğitim ve öğretimde bir takım ek tedbirler alınmasının gerekli kılındığı bildirilen açıklamada, 7 Nisan itibarıyla alınan kararlar şöyle açıklandı:

Okul öncesi eğitim kurumlarında ve özel eğitim okullarında tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecek.

Birleştirilmiş sınıflı okullarda, kırsal mahalle ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecek.

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarının salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze eğitime devam edecek, bu kurslarda görevli yönetici, öğretmen ve öğrencilerin hafta sonu kısıtlamalardan muaf tutulacak.

İlkokullarda eğitimin 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim düzeninde devam edecek.

Ortaokullarda 5, 6, 7. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek.

Ortaokul 8. sınıflarda haftada 12 ila 22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitime devam edilecek.

Lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek.

12. sınıfların seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16 ila 24 saat olarak yüz yüze eğitime devam edecek.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulu ve sınıfları tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek.

Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecek.

Açıklamada, mülki idare amirlikleri ve ilgili kurumların uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için tedbir alacağına dikkat çekildi.

 

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş