SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Erdoğan: Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil!

Erdoğan: Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil!

Erdoğan Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa'da yaptığı açıklamada Trump'ın Kudüs kararına tepki gösterdi. Erdoğan, 'Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil!' dedi.

Erdoğan: Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil!
07.12.2017 09:37:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretinden önce Esenboğa Havalimanı'nda vatandaşlara hitap etti.
Erdoğan konuşmasında Trump'ın 'Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması' kararını açıklamasının ardından konuya ilişkin sert tepki gösterdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"NEYE YARANMAK İSTEDİĞİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

"En önemlisi şu. TSİ ile dün gece Amerika başkanı Kudüs'le ilgili açıklama yaptı. Amerika başkanı, aslında BM 1980 kararını falan adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar Amerika ve İsrail'den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke burada bu şekilde direnmiştir. Sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil.

MESCİD-İ AKSA İLK KIBLEMİZDİR

Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar."


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 07.12.2017 10:00:07
  Yazıklar olsun şunu anlamıyor muyuz?Adamlar inançlarının gereğini gözlerini kırpmadan yapıyor.Yani bir yerlere yaranmaya çalışmıyorlar.Bu takdir edilecek bir şey.Sorun bizim inancımızın emrettiklerini biz birilerine yaranmak için terk ediyoruz. Sorun buuuuu
  / 07.12.2017 09:51:54
  Asıl sana ne demeli ey Erdoğan senin ve ülkenin israil ve abd ile ilişkileri hiç olmadığı kadar samimi ve üstdüzeyde Halebi kafir rusyaya musulu necis müşrik İrana nasıl altın tepside sunduysan bugün de aynısını Kudüs ü büyük şeytan abd ye gizli anlaşmalarla verilmesi içün çabaladın asıl sen ne yapmaya çalışıyorsun... BOP un başkanlığını sana yaptırmalarının bir gereği de bu olsa gerek...
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR