DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan, Gül'ün oğlunun nikah şahidi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Abdullah Gül'ün oğlunun nikah şahitliğini yaptı...

7 Yıl Önce
2015-08-22 23:27:26

Ajansların haberine göre; Hacettepe Tıp Fakültesi son sınıf öğrenicisi Ahmet Münir Gül ile Zehra Ayşe Karadere çiftinin Düğün törenine yaklaşık bin 500 davetli katıldı.

Ahmet Münir Gül'ün nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz yaparken Zehra Ayşe Karadere'in şahidi ise dayısı Muharrem Ceylan oldu. Çiftin nikahını ise İBB Başkanı Kadir Topbaş kıydı.

ÇİÇEK YERİNE "AĞAÇ DİKİN" TALEBİ

Abdullah Gül, düğün sırasında konuklara kısa bir konuşma yaparak katılımlarından dolayı teşekkür etti. Genç çiftin ise, nikah merasimine çelenk ve çiçek gönderilmemesini bunun yerine Kayseri'deki Abdullah Gül Üniversitesi'nin yeni kampüsünün ağaçlandırılmasına katkıda bulunulmasını istediği öğrenildi.

Yaklaşık bin beş yüz davetlinin katıldığı nikah töreni Kuran-ı Kerim tilaveti başlayıp nikah töreni ile son buldu. Davetlilere nikah şekeri yerine Hz. Muhammed'e sevgi, bağlılık ve özlemi ifade eden Hilye-i Şerif'ler dağıtıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş