DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan'dan Kerkük uyarısı: O bayrakları indirin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kerkük'te yaşanan IKBY bayrağı krizine ilişkin ilk kez bu kadar sert bir açıklama yaptı. Erdoğan, 'İyi giden münasebetlerimizi bozmayın. O bayrakları indirin' dedi.

5 Yıl Önce
2017-04-04 16:23:46

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ta yaptığı konuşmada IKBY'yi sert bir dille uyardı.

Cumhurbaşkanı "İyi giden münasebetlerimizi bozmayın. O bayrakları indirin" dedi.

İşte Erdoğan'ın o sözleri:

"Irak'ta yeni tezgahlar kuruyorlar. Kerkük'te bugün buradan ilk defa haykırıyorum. Kerkük'te bir defa mille bayrağın dışında orada ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Oradaki o bayrağın sahipleri şunu bilsinler ki bölücülük yapıyorlar. Ben bölgesel Kürt yönetimine sesleniyorum bu yanlıştan bir an önce dönün. Irak merkezi yönetimi onu doğru bulmadığını açıkladılar. Bizler de aynı şekilde buradan uyarıyı yapıyoruz. Çünkü Kerkük Kürtlerindir safsatasına biz Türkiye olarak uymuyoruz. Kerkük Türken Arap Kürt hepsinindir. Bizimdir diye bir iddia içine girmeyin bedeli ağır olur. Türkiye ile münasebetlerinizi bozarsınız. O bayraklarınızı hemen indirin Irak milli bayrağı ile yola devam edin. Yoksa geldiğimiz noktadan geri adım atmak zorunda kalırsınız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yunus

yıllarca amerikayla ırak politikası yürütecesin. yıllardır adım adım kuzey ırakta türkmenlerin silinmesini seyredeceksin. yıllardır kuzey ırakta kürt devleti kurulurken sende destekleyeceksin. seçim var müttefikin mhp diye şimdi indir o bayrakları diyeceksin. yenimi aklın başına geldi, yoksa seçim geçene kadar edebiyat yapıp sonradan aynen devam mı edeceksin?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş