DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DSP Genel Başkanı Türker:

DSP Genel Başkanı Türker:

31.05.2015 23:37:41
DSP Genel Başkanı Masum Türker, ödünç oy verme zamanının bittiğini belirterek, "Solda aman oylar bölünmesin' anlayışı yanlıştır. CHP'ye giden oylar şu anda HDP'ye gidiyor. CHP ile HDP ortak çalışıyor" dedi.

Türker, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde Baransel Caddesi'ndeki parti binasının önünde bekleyen vatandaşları selamladı. Daha sonra Öğretmenevi önünde vatandaşlarla fotoğraf çektiren Türker, seçim otobüsüyle ilçede tur attı.

Türker, seçmenlerin yüzde 20'sinin parti arayışı içinde olduğunu, bu seçmen kitlesinin daha önce AK Parti'ye veya CHP'ye oy verenlerden oluştuğunu söyledi.

- "Oylarınızı DSP'ye veriniz"

Türker, bu aşamada her iki partinin de söylenen rakamların çok altında oy alacağını ifade ederek, DSP'nin dürüstlük olgusunu ön planda tutan insanlardan oluştuğunu anlattı.

DSP'nin "Ecevit'in partisi" olarak, yolsuzlukla, haramla ve yalanla mücadele edeceğini aktaran Türker, "Buradan bütün vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bakın, parlamentoya girmeden, AK Parti iktidarını dize getirip, size hizmet edecek, haklarınızı verecek hale getirdik. Şimdi beklentimiz, yalnız devlette çalışan işçilere ve memurlara tanınmış bu hakların aynı zamanda Türkiye'deki bütün emekçilere tanınmasıdır" diye konuştu.

Türker, 7 Haziran'daki seçimin ülkenin gelecek 50 yılını belirleyeceğine işaret ederek, "Artık ödünç oy verme zamanı bitmiştir. 'Solda aman oylar bölünmesin' anlayışı yanlıştır. CHP'ye giden oylar şu anda HDP'ye gidiyor. CHP ile HDP ortak çalışıyor. O zaman Atatürkçü olanların tümüne sesleniyorum, oylarınızı DSP'ye veriniz" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

*@^

Girmekbicin cesaret ister :))

Görüş Bildir Bizimle Paylaş