DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demre 10. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları

Demre 10. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları

31.05.2015 00:07:31
Demre Belediyesince düzenlenen 10. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları'nın başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil oldu.

İlçedeki güreş sahasında düzenlenen etkinliğe çok sayıda ilden 12'si başpehlivan yaklaşık 400 güreşçi katıldı.

Final mücadelesinde rakibi Ünal Karaman'a üstünlük sağlayan Mehmet Yeşil Yeşil, başpehlivanlığı kazandı. Üçüncülüğü ise Mustafa Kemal Karaboğa ve Hasan Zeybek paylaştı.

Güreş ağalığını açık arttırmada 100 bin lira veren iş adamı Ali Rıza Koreli kazandı.

Başpehlivan Yeşil, gazetecilere, Kırkpınar Güreşleri öncesinde yaptığı müsabakalarda derece elde ederek moral depoladığını söyledi.

Kırkpınar Güreşleri'ne büyük özveriyle hazırlandığını ifade eden Yeşil, "2009'da olduğu gibi, bu yıl da altın kemeri Antalya'ya getirmek istiyoruz. İnşallah bu isteğimizi gerçekleştiririz" dedi.

Organizasyondan elde edilen gelir, Akdeniz Üniversitesi Demre Meslek Yüksekokulunun inşaatı için kullanılacak.

Müsabakaları Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, AK Parti Antalya milletvekili adayı Mustafa Köse, CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak, MHP Antalya milletvekili adayı Gökhan Kurşunlu ve güreş severler izledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan yaylacı

peki sormazlar mı adama akp iktidardan düşünce mi bunların terörist olduğu aklınıza geldi,iktidara geldiklerinde yenilmiş bitme noktasına gelen pkk.yı aldılar,sözde kürt açılımı dedikleri bir yöntemle palazlandırdırdılar bu seviyeye getirdiler,yalan mı?gene en son aynel arabda(yani kobanide)işid PKK'ya son darbeyi vurmak üzerereyken koridoru açarak imdadına yetişen heralde benim babam değil

Görüş Bildir Bizimle Paylaş