Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnsan hayatı, hırslara, çıkar hesapların

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnsan hayatı, hırslara, çıkar hesaplarına kurban edilemeyecek kadar değerlidir, azizdir. Her gün, kimyasal silahlarla, bombalarla çocukların katledildiği, yetim ve öksüz bırakıldığı bir dünyanın huzur ve sükun bulması mümkün değildir. Ölen her masum, insanlığımızdan da bir parça götürüyor. Yok edilen her şehirle birlikte kadim medeniyetimizin çok kıymetli bir cüzü, hatırası da ortadan kalkıyor. Artık, herkesin elini vicdanına koyup, bu vahim tablonun geri döndürülmesi, y

14.07.2015 22:08:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnsan hayatı, hırslara, çıkar hesaplarına kurban edilemeyecek kadar değerlidir, azizdir. Her gün, kimyasal silahlarla, bombalarla çocukların katledildiği, yetim ve öksüz bırakıldığı bir dünyanın huzur ve sükun bulması mümkün değildir. Ölen her masum, insanlığımızdan da bir parça götürüyor. Yok edilen her şehirle birlikte kadim medeniyetimizin çok kıymetli bir cüzü, hatırası da ortadan kalkıyor. Artık, herkesin elini vicdanına koyup, bu vahim tablonun geri döndürülmesi, yaşanan vahşetin son bulması için harekete geçmesi şarttır. Savaşın sebep olduğu mülteci sorununu komşu ülkelerin üzerine yıkarak, sınırları kapatarak, mevcut rejime ehveni şer muamelesi yaparak, bu sorun çözülemez. Suriye halkı, DEAŞ terörü, bununla birlikte Esed'in devlet terörü arasında bir tercih yapmak zorunda bırakılamaz, bırakılmamalıdır' dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Doğru söze ne denir. Ya Devletin yanında ya da Teröristin yanındasındır. Bölge halkı ve Söz konusu Siyasi Parti söylemlerinde 'Bu kan dursun' dememeli. Çünkü orada dökülen kan konusunda yerini ve cephesini net belirtmeli. Yani, terör örgütü PKK artık kan dökmemeli demelidir.