DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

BURSA

20:16

04:02
20:16
SAHUR
İFTAR

ANKARA

20:00

03:48
20:00
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:43

03:32
19:43
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
19:27
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:16
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

ANKARA

20:00

03:48
SAHUR
20:00
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
SAHUR
19:27
İFTAR

CIA'in kaçırdığı, işkence yaptığı Pakistanlı nöroloji uzmanı: Afiyet Sıddıki

Hayrettin Karaman bugünkü köşesinde Pakistanlı bir nöroloji uzmanı olan ve CIA tarafından ülkesinden kaçırılarak hapse götürülen bilim insanı Afiyet Sıddıki'nin hikayesini paylaştı.

21.03.2019 22:42:26

Yeni Şafak Yazarı Hayrettin Karaman, bugünkü köşesinde "Böyle zulüm görülmüş müdür!" başlıklı bir yazı yayınlayarak, kendisine Arapça bir mektupla ulaştırılan CIA'in hayatını kararttığı Pakistanlı nöroloji uzmanı Afiyet Sıddıki'nin hikayesini kamuoyuyla paylaştı.

İşte o yazı:

AFİYET SIDDIKİ KİMDİR?

"Adı Âfiyet Sıddiki, otuz yaşlarında, Pakistanlı bir nöroloji uzmanı, Harvard'dan fahri diploma almış tek doktor, çeşitli üniversitelerden 144 fahri diploması var, sinir sistemi alanında birçok üniversitede çalışarak diploma almış. Tıbbı ve nörolojiyi ABD'nin en önemli üniversitelerinden biri olan Massachusetts Teknoloji Üniversitesi (MIT)'nde tamamladı, annesi, kardeşleri ve kocası da tıpçı."

KRİTİK ÇALIŞMASI CIA'E SIZDIRILDI

"Kritik çalışmasını Amerikalılara duyuran kocasından ayrıldığı için üç çocuğu da yanında kaldı."

O ÇALIŞMA NEYDİ?

"İnsanları biyolojik silahların tahribatından koruyacak bir orijinal program üzerinde çalışıyordu, bu programın başarılı sonuçlanması ABD'nin milyarlarca dolar sarf ettiği bu silahları etkisiz hale getirecekti."

777

CIA ALMAK İSTEDİ

"ABD istihbâratı kendisine “programı sonlandırması ve geldiği noktaya kadar olanı büyük bir meblağ karşılığında satın almayı” teklif etti, o, “henüz bitirmedim” diyerek teklifi reddetti."

PAKİSTAN'DAN KAÇIRILDI

"ABD istihbaratı, asılsız ve delilsiz olarak onu el-Kaide ilişkisi ile itham ederek üç çocuğu ile birlikte ve Pakistan'dan izin alarak kaçırdı, 2003 Mart'ından bugüne kadar zindanda."

ERKEKLERİN KALDIĞI BİR HAPİSHANEYE KAPATILDI

"Onu, ABD-Afganistan'ın şöhreti en kötü olan Bagram Cezaevi'ne ve erkeklerin yanına hapsettiler. Koğuşu gardiyanlara ve diğer tutuklulara açık, gardiyanlar durmadan işkence yapıyorlar, mahkumların tecavüzleri sebebiyle onun çığlıkları gece boyunca kulakları tırmalıyordu."

778

İŞKENCE YAPILDI

"Bir İngiliz gazetesinin (Yvonne Ridley) açıklamasına göre ona yapılan işkencelere değil bir kadın en güçlü erkeklerin bile dayanması mümkün değildi. New York'ta ilk mahkemeye çıktığında durumu içler acısı idi, yakalandığı sırada göğsünden yaralanmış doğru dürüst tedavi edilmemişti, böbreklerinden biri ve bağırsaklarından bir kısmı alınmıştı, ayakta duramıyordu, otururken de birilerine dayanıyordu, çok zayıf düşmüştü, vücudunda kanamalar görülüyordu. Yapılan işkencelerin birini şöyle naklediyorlar: Kur'an-ı Kerim parçalanmış, sayfaları yere serilmiş ve kanları akarken üzerinden yürümesi istenmişti, maksat diğer mahkumlara, onun kanı ile kirlenmiş Kutsal Kitab'ı göstermekti. Yakaladıklarında zerk ettikleri bir ilaç ve sonraki işkenceler yüzünden psikolojisi altüst olan, kaybolan çocuklarının acısıyla hayal görmeye başlayan, ruh ve bedeni acil müdahale ve tedaviye muhtaç olduğu halde buna izin verilmeyen mazlum Afiyet'in son durumu hakkında bilgiye ulaşamadım. Yapılanların dünya kamuoyuna ve bilgisine ulaştırılması her bilenin birinci vazifesi olmalıdır. Annesi onunla bir Ramazan'da telefonla konuşma imkanını bulmuştu, annesine şunu anlatmıştı: Peygamberimiz'i (s.a.) sıkça rüyamda görüyorum. Bir keresinde beni Hz. Aişe'ye götürdü, “kızımızı yanına al” buyurdu."

* Ara başlıklar editör tarafından eklenmiştir. Yazının orijinalinde bulunmamaktadır.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dualarımız seninle AFİYET SIDDIKİ

GÜLİZAR ÇELİK

ALLAH İNAN İMAN EDENLERİ YALNIZ BIRAKMAZ DUALARIMIZ SENİNLE AFİYET SIDDIKİ

Yaşasın zalimler için cehennem!

ALLAHA NE CEVAP VERECEĞİZ ? ZULMÜN KARŞISINDA SUSAN DİSİZ ŞEYTAN DEĞİLMİDİR? ...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan