DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

7 Yıl Önce
2015-06-01 16:56:31
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye'de barışın, çözümün ve birlikte yaşamanın güvencesiyiz" dedi.

CHP Diyarbakır milletvekili adaylarıyla birlikte, bir restoranda basın toplantısı düzenleyen Tanrıkulu, partilerinin Kürt meselesinin çözümüne yönelik son 4 yılda parlamentoda önemli çalışma yürüttüğünü söyledi.

Çözüm Süreci'nde HDP'nin yanlış yöntem izlediğini öne süren Tanrıkulu, bu nedenle HDP'li bazı siyasetçilerin halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

"Gelin Mecliste bunu güvence altına alalım. Ana muhalefetin katkı sunacağı bir süreç olsun, en fazla mutabakatı sağlamaya çalışalım" diyen Tanrıkulu şöyle konuştu:

"Fakat arkadaşlarımızı ikna edemedik. Hatta şunu söylediler, 'Biz Erdoğan'a güveniyoruz, çözerse Erdoğan çözer.' Hepimizin bildiği siyasi aktörler bunları söyledi. Ben bu siyasi aktör dostlarımın seçimden bir hafta önce Diyarbakır'a, tüm bölgeye ve Türkiye'ye özür borçları olduğunu düşünüyorum. 'Erdoğan bizi yanılttı, AKP bizi yanılttı, biz onlara güvenmiştik ama güvenmekle hata ettik.' demeleri gerekir. Dostlarımızın özeleştiride bulunması lazım. 'Biz yöntem konusunda yanlış yaptık' demeleri lazım."

HDP'li siyasetçilerin de yanlış yaptıklarını kabul ettiğini belirten Tanrıkulu, Çözüm Süreci'nde parlamentoda bir komisyon kurulması gerektiğini söyledi.

CHP'nin barışa katkı sunmak için çabaladığını ifade eden Tanrıkulu, "Kimse endişe etmesin, CHP Türkiye'de barışın, çözümün ve birlikte yaşamanın güvencesidir. Gerçek barışı, adaleti, özgürlüğü sağlayacağız. Silahsızlanmayı sağlayacağız, eş zamanlı olarak da Türkiye'nin demokrasisini yeniden inşa edeceğiz. Eşit yurttaşlığı sağlayacağız. Türkiye'de barışı biz sağlayacağız" dedi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tanrıkulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 Haziran'da Diyarbakır'da bir miting yapmayı planladığını ancak zaman sorunu nedeniyle mitingin yapılamayacağını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Seyh Mustafa el Kürdistani

Sayin vekilimizin fiziksel gorunuşune bakip asagilayici yorumlar yapan seviyesizler, Allahin yaradilisina mi karsi cikiyorsunuz.Fiziksel gorunusunu kendisi yaratan var mi aranizda. Dikkat edin Allahin yaradilisiyla alay ediyorsunuz ve kufre yaklasiyorsunuz.Gerci Allahin yaradilisini begenmeyenlerin zaten islamla ve imanla bir alakalari yoktur.Ama bir hatirlatayim istedim.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş