SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
CENTCOM: Esper-Akar görüşmesi sonrası DSG, siperlerini yıktı!

CENTCOM: Esper-Akar görüşmesi sonrası DSG, siperlerini yıktı!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan (CENTCOM) yapılan açıklamada, “DSG, 22 Ağustos’ta ABD Savunma Bakanı ile Türkiye Milli Savunma Bakanı arasında Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvenlik üzerine gerçekleşen telefon görüşmesinden sonraki 24 saat içinde askeri siperlerini yıktı” denildi.

CENTCOM: Esper-Akar görüşmesi sonrası DSG, siperlerini yıktı!
24.8.2019 10:35:06

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM) yapılan açıklamada, “DSG, 22 Ağustos'ta ABD Savunma Bakanı ile Türkiye Milli Savunma Bakanı arasında Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvenlik üzerine gerçekleşen telefon görüşmesinden sonraki 24 saat içinde askeri siperlerini yıktı” denildi.

CENTCOM, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasındaki telefon görüşmesinin hemen ardından Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) bazı siperlerini yıktığını açıkladı.

CENTCOM'un Twitter hesabından yapılan açıklamada, “DSG, 22 Ağustos'ta ABD Savunma Bakanı ile Türkiye Milli Savunma Bakanı arasında Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvenlik üzerine gerçekleşen telefon görüşmesinden sonraki 24 saat içinde askeri siperlerini yıktı. Bu da DSG'nin güvenlik mekanizmasının uygulanmasına olan bağlılığını gösteriyor” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, siperlerin yıkıldığı bölgenin neresi olduğu ve DSG'nin kaç siperini kaldırdığı konusunda bilgi verilmedi.

Esper ile Akar, güvenli bölgenin oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılmasında mutabık kalmıştı.

Görüşmede, planlamanın sonraki aşamalarını ele almak amacıyla askeri heyetlerin en kısa zamanda Ankara'da tekrar bir araya gelmesi kararlaştırılmıştı.
 


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR