DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Beş Sekiz Okulum Tehlikesiz' projesi

'Beş Sekiz Okulum Tehlikesiz' projesi

29.05.2015 15:22:27
Bağcılar'da "Beş Sekiz Okulum Tehlikesiz" projesi kapsamında, çeşitli sebeplerle eğitimine devam edemeyen 44 öğrenci okula kazandırıldı.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Kaymakamlığı ortaklığıyla İstanbul Kalkınma Ajansı mali desteğiyle gerçekleşen projenin 8 aylık sonuçları, Bağcılar Nevin-Mehmet Bilginer İlkokulu'nda paylaşıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağcılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kemerburgaz Üniversitesi'nin desteğiyle 1 Eylül 2014'te hizmete sunulan projede, dezavantajlı ve risk grubunda bulunan ortaokul kurumlarında kayıtlı olup, okula devam etmeyen çocuklara ulaşılıyor.

Proje kapsamında değişik sebeplerle okula devam edemeyen 65 öğrenci tespit edildi. Ev ziyaretlerinde bulunulan öğrencilerden 44'ü okula kazandırılırken, 25'i ile ilgili de çalışma devam ediyor.

Etkinlikte konuşan Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, toplumun herhangi bir kesiminde ortaya çıkan her probleme çözüm bulmak için yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti. Çakır, "İlçemizde 150 binin üzerinde öğrencimiz eğitim görüyor. Bu rakam dikkate alındığında devamsız öğrenci sayısı yüzde olarak düşük kalıyor. Ancak bu yine de bu problemin gözardı edilmesi anlamına gelmemeli" ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 5. ve 8. sınıflara yönelik projenin, daha küçük yaştaki çocuklarla ilgili olarak da sürdürülmesi gerektiğini vurgulayarak, bilinçli bir toplum oluşturmak için okuma ve yazma kursları düzenlediklerini, ailelerin bilinçlendirilmesi konusunda da çalıştıklarını aktardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

zaza

Allah cubeliyi isleh etsin Ben bir tarafsiz olarak chp nin inkilaplarin uzerine yemin yemin deyil dir yemin anak Allah in adila yapilir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş