SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Başörtünü çıkar' şeklinde söyleme maruz kalan görevli, şikayetçi oldu

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinde vatandaşlar sandık başına giderken, sabah saatlerinde 'başörtünü çıkar' denilerek tepki çeken bir muameleye maruz kalan AK Parti görevlisi Fatma Şeyma Ağaca, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

'Başörtünü çıkar' şeklinde söyleme maruz kalan görevli, şikayetçi oldu
23.6.2019 16:28:37

AK Parti görevlisi olarak gittiği okulda "başörtünü çıkar" tepkisiyle karşılaştığını söyleyen Fatma Şeyma Ağaca, şikayetçi oldu.

Ağaca, polis merkezine yaptığı şikayet başvurusunda, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi için Ataköy'deki Gazi Ortaokuluna, partisinin il sorumlusu olarak görevlendirildiğini belirtti.

Partisinden bir avukatla birlikte gittiği okulda, CHP'nin sınıflardaki müşahitlerinin elinde bulunan kitapçık halindeki broşürün üzerinde "Her şey Çok Güzel Olacak" yazısının bulunduğunu anlatan Ağaca, söz konusu kişilere kitapçıkta bulunan o bölümün yırtılması gerektiğini söylediklerini ifade etti.

Ağaca, şikayet başvurusunda şunları kaydetti:

"Parti görevlileri de bize turuncu kalem kullandığımızı söyledi. Biz de kendilerine 'Sizde de kırmızı kalem var' şeklinde cevap verdik. Orada ismini olay sebebiyle öğrendiğim, oy kullanma işlemi için geldiğini söyleyen bizim muhabbetimiz ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Ö.A isimli kadın, bana hitaben 'Sen de başörtünü çıkar' şeklinde söylemde bulundu. Şikayetçi olacağımı söyleyince kaçmaya başladı. Polislere durumu izah edince hemen peşinden gittik ve polisler kendisini yakaladı. Ö.A'dan davacı ve şikayetçiyim."

"BU SÖYLEMİN ARKASINDAKİ TARİHİ BİLİYORUZ"

Şikayet başvurusunun ardından AA muhabirine açıklama yapan Ağaca, "Bu söylemin arkasındaki tarihi biliyoruz. 28 Şubat'ı biliyoruz. Direkt o günlere götürmüş oldu. Biz tepkimizi ortaya koymuş olduk." değerlendirmesini yaptı.

Ağaca, konunun takipçisi olacağını söyledi.

Sosyal medyadan görüntüleri paylaşılan Fatma Şeyma Ağaca ile Ö.A arasındaki diyalog, tepki topladı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 24.6.2019 00:46:45
Bu ne ahlaksızlık terbiyesizlik ya herkes özgürdür hayatında isteyen kapanır isteyen açık gezer ben bir açık bayan olarak kınıyorum size ne kadının baş örtüsünden sizene onlar diyormu size kapatıtın başınızı ne cahil insanlar var ya çok sinir bozucu davanızın peşinden gidin hakkınızı arayın fatma hanım sevgiler
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR