DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'AK Parti sizinle koalisyon yapmaz kardeşim'

AK Parti İzmir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, muhalefetin koalisyon planlarını değerlendirdi.

02.06.2015 17:09:07

Binali Yıldırım, muhalefet partilerinin koalisyon planları yaptığını ve buna Ak Parti'yi de dahil ettiklerini ifade ederek, "AK Parti sizinle koalisyon yapmaz kardeşim. Ülkede koalisyon yok. AK Parti gümbür gümbür geliyor" dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Ak Parti İzmir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ın Gölova İlçesi'ne geldi. Burada ilçe protokolü ve partilileri ile kahvaltı yapan Yılmaz ve Yıldırım daha sonra ilçe meydanında düzenlenen mitingde halka seslendi. Bakan Yılmaz ve Yıldırım, Ak Parti iktidarının çalışmalarını anlatarak ilçe halkından seçimlerde destek istedi. Yılmaz ve Yıldırım daha sonra Akıncılar İlçesi'ne geçerek ilçe meydanında toplanan yaklaşık 150 kişiye seslendi. Bakan Yılmaz buradaki konuşmasında, AK Parti'nin her alanda Türkiye'ye çağ atlattığını ve ülkenin geçmişten daha zengin olduğunu ifade etti.

"BUNLARIN SİCİLİ DÜZGÜN DEĞİL"

Binali Yıldırım ise, şöyle dedi:

"7 Haziran seçimlerinin ne anlama geldiğini siz benden iyi biliyorsunuz. 2 aydır herkesi dinliyorsunuz. Millet müjdede, vaatte yarışa girdi. Birisi ben bin 500 lira vereceğim diyor. Öbürü bin 600 vereceğim diyor. Diğeri hızını alamıyor bin 800 vereceğim diyor. Biri de vitesten atıyor, 5 bin vereceğim diyor. Verin, elinizi tutan mı vardı bugüne kadar. Kaval elin yel Allah'ın, üfle Kılıçdaroğlu üfle. Parayla mı? Bırakın vermeyi de mevcutu da elinizden alırlarsa şaşırmayın. Bunların öyle bir şansı yok. Çünkü hiçbir zaman milletin oylarıyla iktidar olamadılar. Tek parti dönemi zaten malum. Ondan sonra hep ihtilallerin, hep vesayetin arkasına sığınarak birilerini kullanarak iktidarı ele geçirmeye çalıştılar. Millet bunları biliyor. Bunların sicili düzgün değil. Sicilleri düzgün olmadığı içinde söylediklerini kıymeti yok. Ak Parti yapacaklarını anlatmıyor. Yaptıklarını anlatıyor."

"AK PARTİ KOALİSYON YAPMAZ"

Yılmaz ve Yıldırım daha sonra Suşehri İlçesi'ne geçerek kaymakam Kadir Perçi'yi makamında ziyaret ettikten sonra burada Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen mitingde halka seslendi. Burada konuşan Binali Yıldırım imuhalefet partilerinin koalisyon planları yaptığını ve buna Ak Parti'yi de dahil ettiklerini ifade ederek, "Ak Parti sizinle koalisyon yapmaz kardeşim. Ülkede koalisyon yok. Ak Parti gümbür gümbür geliyor. Daha da güçlü geliyor. Çünkü Ak Parti'ye gelecek yıllarda daha fazla sorumluluk düşüyor" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

faruk

Irkçılar kazandı, müslümanlar kaybetti. Hem kürt müslümanlar hem de türk müslümanlar kaybetti. bu işin matematiği çok belli. MHP ve HDP kazandı. AK parti islami bir parti değildir ama şu ana kadar müslümanlara en çok somut hizmet üreten partidir. Allah bu nimete arkasını dönenlere bereket nasip etmeyecektir. Homoların, dinsizlerin fink attığı bir partinin arkasına müslümanım diyen bir kürt ne sebep olursa olsun gidiyorsa dininden haberi yoktur, LUT kavmini okumamıştır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş