ABD'nin New York kentinde düzenlenen turnuvada, kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen karşılaşmalar da üçüncü günde tamamlandı.
Tek kadınlar ikinci turunda İspanyol Garbine Muguruza, Çinli Duan Yingying'i rahat bir oyunun ardından 2-0 (6-4, 6-0) yenerek üst tura kaldı.
İlk turda dünya 2 numarası Rumen Simona Halep'i eleyerek dikkati çeken Rus tenisçi Maria Sharapova ise ikinci turda Macar Timea Babos'u 6-7, 6-4 ve 6-1'lik setlerle 2-1 yenerek yoluna devam etti.
Danimarkalı 5 numaralı seribaşı Caroline Wozniacki ise ikinci turda Rus Ekaterina Makarova'ya 2-1 mağlup olarak günün sürprizine imza attı.
Seribaşı tenisçiler Rus Svetlana Kuznetsova, ABD'li Venus Williams ve Polonyalı Agnieszka Radwanska da rakiplerini yenerek üst tura yükseldi.
- Zverev veda etti
Sezonun en iyi çıkış yapan tenisçileri arasında yer alan 4 numaralı seribaşı 20 yaşındaki Alman Alexander Zverev, ikinci turda Hırvat Borna Coric'e 3-6, 7-5, 7-6 ve 7-6'lık setlerle 3-1 yenilerek elendi.
5 numaralı seribaşı Hırvat Marin Cilic, Alman rakibi Florian Mayer'ı 6-3'lük setlerin ardından zorlanmadan 3-0 yenerek üçüncü tura kaldı.
Seribaşı tenisçilerden Avusturyalı Dominic Thiem ve Bulgar Grigor Dimitrov rakiplerini mağlup ederek adlarını üst tura yazdırırken, 8 numaralı seribaşı Fransız Jo-Wilfried Tsonga ise Kanadalı Denis Shapovalov'a 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti.
- 4. günün programı
ABD Açık'ın 4. gününe, ikinci tur maçları ile devam edilecek. Tek erkeklerde dünya 1 numarası İspanyol Rafael Nadal ile Japon Taro Daniel, 3 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer ile Rus Mikhail Youzhny karşılaşacak.
Tek kadınlarda 1 numaralı seribaşı Çek Karolina Pliskova, ABD'li Nicole Gibbs'in, 4 numaralı seribaşı Ukraynalı Elina Svitolina ise Rus Evgeniya Rodina'nın karşısına çıkacak.
- Günün sonuçları
Seribaşı listesinde ilk 20'de bulunan tenisçilerin oynadığı maçlar şöyle sonuçlandı:
Tek kadınlar:
Garbine Muguruza (İspanya) (3) - Duan Yingying (Çin): 2-0 (6-4, 6-0)
Elina Svitolina (Ukrayna) (4) - Katerina Siniakova (Çekya): 2-1 (6-0, 6-7,6-3)
Ekaterina Makarova (Rusya) - Caroline Wozniacki (Danimarka) (5): 2-1 (6-2, 6-7, 6-1)
Svetlana Kuznetsova (Rusya) (8) - Marketa Vondrousova (Çekya): 2-1 (4-6, 6-4, 7-6)
Venus Williams (ABD) (9) - Oceane Dodin (Fransa): 2-0 (7-5, 6-4)
Agnieszka Radwanska (Polonya) (10) - Petra Martic (Hırvatistan): 2-0 (6-4, 7-6)
Sloane Stephens (ABD) - Dominika Cibulkova (Slovakya) (11): 2-1 (6-2, 5-7, 6-3)
Petra Kvitova (Çekya) (13) - Alize Cornet (Fransa): 2-0 (6-1, 6-2)
Monica Niculescu (Romanya) - Kristina Mladenovic (Fransa) (14): 2-0 (6-3, 6-2)
Anastasija Sevastova (Letonya) (16) - Kateryna Kozlova (Ukrayna): 2-0 (6-4, 6-4)
Elena Vesnina (Rusya) (17) - Anna Blinkova (Rusya): 2-0 (6-1, 6-3)
Caroline Garcia (Fransa) (18) - Ekaterina Alexandrova (Rusya): 2-1 (4-6, 6-3, 6-0)
Christina McHale (ABD) - Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya) (19): 2-1 (3-6, 6-3, 6-2)
CoCo Vandeweghe (ABD) (20) - Alison Riske (ABD): 2-1 (2-6, 6-3, 6-4)
Maria Sharapova (Rusya) - Timea Babos (Macaristan): 2-1 (6-7, 6-4, 6-1)
Tek erkekler:
Borna Coric (Hırvatistan) - Alexander Zverev (Almanya) (4): 3-1 (3-6, 7-5, 7-6, 7-6)
Marin Cilic (Hırvatistan) (5) - Florian Mayer (Almanya): 3-0 (6-3, 6-3, 6-3)
Dominic Thiem (Avusturya) (6) - Alex de Minaur (Avustralya): 3-0 (6-4, 6-1, 6-1)
Grigor Dimitrov (Bulgaristan) (7) - Vaclav Safranek (Çekya): 3-0 (6-1, 6-4, 6-2)
Denis Shapovalov (Kanada) - Jo-Wilfried Tsonga (Fransa) (8): 3-0 (6-4, 6-4, 7-6)
David Goffin (Belçika) (9) - Julien Benneteau (Fransa): 3-1 (6-4, 2-6, 6-4, 6-2)
John Isner (ABD) (10) - Chung Hyeon (Güney Kore): 3-0 (6-3, 6-4, 7-5)
Roberto Bautista Agut (İspanya) (11) - Andreas Seppi (İtalya): 3-1 (6-2, 4-6, 6-2, 7-6)
Pablo Carreno (İspanya) (12) - Cameron Norrie (Güney Afrika): 3-0 (6-2, 6-4, 6-3)
John Millman (Avustralya) - Nick Kyrgios (Avustralya) (14): 3-1 (6-3, 1-6, 6-4, 6-1)
Tomas Berdych (Çekya) (15) - Ryan Harrison (ABD): 3-0 (6-4, 6-2, 7-6)
Lucas Pouille (Fransa) (16) - Jared Donaldson (ABD): 3-2 (7-5, 6-4, 4-6, 3-6, 6-4)
Sam Querrey (ABD) (17) - Dudi Sela (İsrail): 3-0 (6-4, 6-1, 6-4)
Gael Monfils (Fransa) (18) - Jeremy Chardy (Fransa): 3-0 (7-6, 6-3, 6-4)
Paolo Lorenzi (İtalya) - Gilles Muller (Lüksemburg) (19): 3-1 (6-7, 6-3, 7-6, 6-3)
Nicolas Mahut (Fransa) - Albert Ramos-Vinolas (İspanya) (20): 3-2 (4-6, 6-4, 4-6, 6-3, 6-0)