DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aileler için ilk ataşelik açıldı

İlk kez Düsseldorf Başkonsolosluğu'nda açılan Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği ile çocukları ellerinden alınan Türk ailelere yardımcı olunması amaçlanıyor.

7 Yıl Önce
2015-05-29 09:46:43

Yeni Şafak'ın haberine göre; Yurtdışında açılması planlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın duyurduğu aile ataşeliklerinin ilki Düsseldorf'ta hizmete girdi. Düsseldorf Başkonsolosluğu bünyesindeki ataşeliğin açılışını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik yaptı. Çelik, ilk kez Düsseldorf'da açılan, ana hatlarının çizildiği bu ataşeliğin görevlerinin ve çalışma yönteminin zaman içinde oluşacağını söyledi.

YANLARINDA OLACAĞIZ

Çelik, çocukları ellerinden alınan Türk kökenli ailelerin rakamlarının çok ürkütücü olduğunu belirterek, “İnşallah bu konuda da Türkiye'de uyguladığımız sistemleri bir nebze buraya adapte etmeye çalışarak ve elbette mevcut Almanya'nın sistemi ile bağdaşır kılmak suretiyle çözüm önerilerimiz olacak” şeklinde konuştu. Düsseldorf'un yanısıra Münih, Hamburg, Stuttgart ve Köln'de de ataşelikler açılacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

musluman kürd

Kimdir isbirlikvi. Sen hala ABD ve Israilin piyonusun.ve 100 senesir her anlamda piyonluk yaptin. Donme ve devsirme oldugun icin bu da sana cok normal geliyor. Ama kürtler sizler gibi kukla olmayinca da zorunuza gidiyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş