Yunanistan'da bankalar 15 Temmuz'a kadar kapalı

Yunanistan'da bankalar 15 Temmuz'a kadar kapalı

13.07.2015 22:02:27
Yunanistan Maliye Bakanlığı, bankaların 15 Temmuz'a kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Bakanlığın internet sitesinde yapılan açıklamada, ülkede bankaların 15 Temmuz'a kadar kapalı kalacağı ifade edildi.

Öte yandan ülkede, para çekme makinelerinden 60 avroluk günlük para limiti devam ederken, ATM'lerin önünde kuyruklar oluşmaya devam ediyor. Yunanistan borsası da 29 Haziran'dan bu yana kapalı tutuluyor.

Avro bölgesi liderler zirvesinde sağlanan anlaşmaya rağmen, Avrupa Merkez Bankası (ECM) bugün yaptığı toplantıda Yunan bankalarına verdiği acil likidite desteğini aynı seviyede tutmaya karar vermişti. Uzmanlar, ECM'nin Avro Bölgesi Liderler Zirvesi'nde sağlanan anlaşmadaki reformların Yunan parlamentosunda onaylanmasını beklediğini belirtiyorlar.

Yunanistan, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Acil Likidite Desteği'ni (ELA) sabit tutması ile ülkede finansal bir çöküş yaşanmaması için 29 Haziran'dan bu yana ticari bankaları kapalı tutarak sermaye kontrolleri uygulamaya başlamıştı.

Yunan parlamentosunun en geç çarşamba gününe kadar toplanarak Avro Bölgesi Liderler Zirvesi'nde sağlanan anlaşmayla birlikte, bankaların sermaye yapısının yeniden düzenlenmesini oylaması bekleniyor .

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Xx

Yusuf beye birisi hadisleri sorgulamanın peygamberi sorgulamak anlamına gelmediğini anlatması lazım.hadislerin peygamberimizin vefatından ne kadar sonra yazıldığını ve kuran süzgecinden geçmesi gerektiğini anlatması lazım.hadis eşittir vahiy gibi düşünürseniz varacağınız sonuç farklı olmayacaktır.