DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yunan Savunma Bakanı Kammenos'tan Kardak çıkarması

Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, görevdeki üçüncü yılında da Kardak Krizi anısına Ege Denizi'ne çiçek bıraktı. Ziyaretin gündemdeki Kardak krizi ile ilişkili olduğu konuşuluyor.

01.02.2017 13:53:18

Yunanistan Hava Kuvvetleri Komutanı Hristos Hristodulu'nun eşlik ettiği Savunma Bakanı Panos Kammenos'u taşıyan helikopter, bu sabah 08.20'de Kardak Kayalıkları'nın olduğu bölgeye geldi ve 21 yıl önceki kriz sırasında ölen üç Yunan askerinin anısına Ege Denizi'ne çiçek bıraktı.

TÜRKİYE TACİZ ETTİ

Bu arada Kathimerini gazetesinin haberine göre, Türk uçakları Kammenos'u taşıyan helikopteri taciz etti.

GÜNDEMDEKİ KARDAK KRİZİ

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, haftasonu Kardak Kayalıkları'nı ziyaret etmek istemiş, bu sırada Kalimnos'daki (Kilimli) anma törenine katılan bir Yunan botu da Akar'ı taşıyan hücum botunu engellemeye çalışmıştı. Dünse Kardak'ı aşarak Türk karasularına giren iki Yunan botu, bölgedeki Türk askerlerinin engellemesiyle geri döndürülmüştü.

Türkiye ile Yunanistan'ı 1996'da savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında Yunan Deniz Kuvvetleri'nde görevli üç subay hayatını kaybetmişti. 25 Ocak 2015'te seçimlerin ardından savunma bakanlığı görevini üstlenen Kammenos, 2015 ve 2016 yıllarında da Kardak Krizi'nin yıldönümünde helikopterden çiçek bırakmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş