SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Yıldırım: YSK’nın üzerinde yargı yolu yok

Yıldırım: YSK’nın üzerinde yargı yolu yok

Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin halk oylamasına ilişkin Danıştay'da dava açma kararıyla ilgili, 'Milletin kararını mahkemelerde şikâyetle düzeltmek, demokrasinin bir yolu değildir. Millet sözünü söylemiştir. Seçimlerde YSK kararı kesindir, bunun üzerinde yargı yolu yoktur. İstedikleri yere gidebilirler' dedi.

Yıldırım: YSK’nın üzerinde yargı yolu yok
21.04.2017 15:56:04

Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandumu hakkında soruya yanıt verdi. CHP'nin halk oylamasına ilişkin Danıştay'da dava açma kararıyla ilgili olarak Yıldırım, "Milletin kararını mahkemelerde şikâyetle düzeltmek, demokrasinin bir yolu değildir. Millet sözünü söylemiştir. Çözümü başka yerlerde aramak; bunlar beyhude gayretlerdir. Seçimlerde YSK kararı kesindir, bunun üzerinde yargı yolu yoktur. İstedikleri yere gidebilirler" dedi.

CHP, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 16 Nisan Pazar günü yapılan referandumda verdiği kararlarla ilgili Danıştay'a başvuracağını duyurmuştu.

"Bizim değil, ABD'nin kararı olacak"

Yıldırım, Rakka operasyonuyla ilgili soru üzerine ise şunları söyledi:

"Türkiye'nin sınırlarının dışında da tehdit var olduğu müddetçe, bu tehdit kimden gelirse gelsin Türkiye bunların hepsine gereken karşılığı verir. Önemli olan ülkemizin güvenliğidir. ABD ile DEAŞ'a karşı mücadelede tavrımız çok açık ve nettir. Nasıl işbirliği yapacağımız her seviyede kendilerine aktarılmıştır. Bu şartlar altında karar bizim değil, ABD'nin kararı olacaktır. Cumhurbaşkanımız 16-17 Mayıs'ta Trump'la bu konuyu kapsamlı bir şekilde konuşacaktır."


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.