DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak'

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Ankara'da 'sandıklarda yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak' dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-30 19:45:43

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "8 Haziran sabahına bu meydanlarda özgürleşenler ve sandıklarda yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak" dedi.

Yüksekdağ, partisince Ankara Kolej Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmada, "barajı savunan ve geleceğini bu baskıcı baraja bağlayan" AK Parti hükümetine, barajın enkazını vereceklerini iddia etti.

Bugün İstanbul ve Ankara'da HDP'nin miting yaptığını hatırlatan Yüksekdağ, Türkiye halklarının hiçbir barajı ve engeli tanımadığını ilan ettiğini, 7 Haziran günü alanları doldurarak zaferlerini ilan edeceklerini ileri sürdü.

Yüksekdağ, hiçbir yasağı tanımadıklarını belirterek, "Bütün yasaklara rağmen halklarımızın fiili, meşru haklarının peşinden gittik ama artık kendi meclisimizde, kendi sokaklarımızda, kendi topraklarımızda özgürce dolaşabileceğimiz, özgürce yaşayabileceğimiz bir düzen istiyoruz" ifadesini kullandı.

Yüksekdağ, siyasi iktidarın her zaman direnenlerden ve alternatif arayanlardan korktuğunu öne sürerek, bunu en iyi Ankaralıların bildiğini ifade etti. 7 Haziran'ın Türkiye için büyük bir seçim olacağını vurgulayan Yüksekdağ, "Bu seçimlerin kazananı ve kaybedeni olacak. Halkların Demokratik Parti'sini baraj altına itmek isteyenler mi kazanacak? Yoksa 'seni başkan yaptırmayacağız' diyenler mi? 8 Haziran sabahına bu meydanlarda özgürleşenler ve sandıklarda yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALLAH devamını getirir İNŞALLAH

Islamiyet Arabistan'dan çıkmıştır ama malesef islamiyet şimdiye kadar ne çektiysedw bu Araplarda çekmiştir ve malesef ki halada çekmeye devam ediyor Arap halkları ne yapıyor buna karşı onuda bilemiyorum benim şimdiye kadar gördüğüm araplardan bu siyonist ve emperyalist rejimlere karşı şimdiye kadar koca bir hiç malesef

Siz bizin için endişelenmeyin Birşeyinde farkında olmayın Et ile tırnak gibi mutlu bir şekilde yaşayan milletlerin arasına para petrol uğruna fitne sokmayın defolup gidin yeter Eyyy Amerika sen girdiğin hangi müslüman ülkeye mutluluk, barış getirdinde şimdi oraya getireceksin ???

Görüş Bildir Bizimle Paylaş