DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yemen'deki olaylar

Yemen'deki olaylar

7 Yıl Önce
2015-06-02 22:10:17
Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Aden yakınlarında düzenlediği hava saldırısında, Ensarullah Hareketi'ne (Husiler) mensup 15 militanın öldüğü bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, koalisyon güçleri, ülkenin güneyindeki Aden ve Ebyen vilayetleri arasındaki sahil yolunda Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlılarına ait kampların olduğu belirtilen bölgelere hava saldırısı düzenledi. Söz konusu saldırıda 15 Husi militan öldürüldü.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş güçleri, birliklerinin Salih'i destekleyen gruplar ve Husi militanlarla dün geceden bu yana Aden'in farklı bölgelerinde mücadele ettiğini bildirdi. Halk Direniş güçlerinin çatışmaların ardından özellikle Aden'in El-Mumedera, Hurmeksar, Dar Said bölgelerinde kayda değer bir ilerleme sağladığı belirtildi.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı açıklanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

işbirlikçi

Hiçbir milleti yargılamak istemem ama geçmişte olduğu gibi fasık kürtler yine dış güçlerle sürekli beraber çalışıp hainlik peşinde. İşin ilginç tarafı PKK sosyalist bir yapı ve Türkiye'deki sosyalistler oralara savaşmaya gitti ABD sosyalist devleti için. Müslümanlar Emperyalist kuklaları elbet temizleyeceklerdir. PKK orada rahat nefes alamaz. İşsbirliği bozulunca kimden silah dilenecek bomba isteyecek ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş