Yakup Köse: Destekçim Erdoğan’dı

28 Şubat süreci tutuklularından Yakup Köse, cezaevinden tahliye edildikten sonra önemli mesajlar verdi...

27.05.2015 04:01:47

28 Şubat süreci geçtikten sonra 'Paralel Yapı'nın kumpas iddialarıyla tutuklanan Yakup Köse, tahliyesinden sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Köse, Bu süreçte en büyük psikolojik destekçim Erdoğan'dı. Çünkü Erdoğan kuru sıkı konuşan bir insan değil, o ıstırabı kendisi de yaşadı” dedi.

Star Gazetesi'nin haberine göre; 28 Şubat darbe sürecinde idamla yargılanıp zindana atıldığında 14 yaşındaydı. 10 yıl hapis yattı. Geçtiğimiz yıl aralık ayında bu defa da Paralel Yapı'nın kumpası ile bir kez daha özgürlüğü elinden alındı. Silivri Cezaevi'nde 6 aydır tutukluydu. Yeniden cezaevine konulduğunda, çocuklarından uzun süre sakladıklarını söyleyen Köse, “Çocuklarım cezaevinde olduğumu Tayyip amcalarından öğrenmişler. Pek çok konuşmasında 28 Şubat süreci mağdurlarına destek oldu. Bu süreçte en büyük psikolojik destekçim Erdoğan'dı. Çünkü Erdoğan kuru sıkı konuşan bir insan değil, o ıstırabı kendisi de yaşadı” dedi.

"CUMHURBAŞKANI DA ARADI"

Görüşmemiz esnasında çalan telefon hem Yakup Köse hem de bizim için büyük bir sürpriz oldu. Arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı. Erdoğan geçmiş olsun dileklerini iletti. Fethullah Gülen'in ABD ve İsrail destekçileri tarafından bir piyon olarak kullanıldığını kaydeden Köse, “Halkı hizmet adı altında 30 senedir sömürüyorlar. En büyük yolsuzluğu Gülen yaptı. Hangi iş adamlarının şantajla para aldıklarını çok iyi biliyoruz” dedi. Cezaevinde Paralel Yapı tutuklularının ziyaretçilerinin bol olduğunu belirten Köse, “Şu an cezaevinde birbirlerini kırıyorlar. Yatamıyorlar, uyuyamıyorlar, huzursuzlar, dayanamıyorlar. Çünkü bir dava uğruna değil, çıkar amacıyla hareket ettiler” dedi.

ASIL YOLSUZLUĞU GÜLEN YAPTI

17 Aralık ve 25 Aralık operasyonunun, Çevik Bir'in tahliyesinin ve kendisinin tutuklanmasının aynı döneme geldiğine dikkat çekerek Cemaat ile Çevik Bir'in anlaştığını söyledi. Köse, 28 Şubat'ın TBMM, AK Parti, CHP, MHP ve HDP tarfından darbe olarak görüldüğünü, iddianamesinin de yeniden yazılacağını kaydetti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kenan atalay

akup köse ben seni tanımam bilmem,taki 2015 şubat ayının bir sabahın erken köründe silivri dinlenme tesislerinde kahvaltı almak için geldiğinde kapalı tesislerde bile cam bardağın serbest olduğu bir minvalde ne hikmetse işgüzar bir memurun sana cam badakla çay alamayacağını ama seninde haklı olarak ısrarla alabileceğini söylemenle birlikte o müsvedde memura şiddetle(BAĞIRMAAAAAA.....deyişin hala kulaklarımda!! oda senin kolundan tutup baş memurluğa götürdü ve 1 dak geçmeden sen bir kahraman edasıyla geldin ve aynen şöyle dedin..(ben bu bardakla çay alırım!!)deyişin haala kulaklarımda!ve aldın!

nakkaş

yazık çok yazık. seni dualarımızda sakladık iyi olasın diye sen gitmiş burada bir yerlere sinyal vermeye çalışıyorsun. Kamalak hocayı, camianı ne zaman unuttun. ''Andolsun, Biz insana tarafımızdan bir rahmet tattırıp sonra bunu kendisinden çekip-alsak, kuşkusuz o, (artık) umudunu kesmiş bir nankördür. (Hud Suresi, 9)''

hüseyin

Abi cübbeli doğru söylüyor. emniyet yatıyor.. her taraf uyuşturucu her taraf çete kaynıyor.. eksik olan tarafıda ben söyliyeyim, hakimler ve savcılar suçluları serbest bırakıyor.

M

Allah sana ve ailene, dünyada ve ahirette iyilikler ve güzellikler ihsan eylesin. hepinizin canini müslüman olarak alsin. Öbür dünyada, sizi, bizi, hepimizi kendisine erenlerle birlitke cennetine alsin! Amin.