DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

Van Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 95 kilo eroin ele geçirildi.

5 Yıl Önce
2017-10-09 01:30:01

Van İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 95 kilo 440 gram eroin ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 07 Ekim 2017 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; ilimiz Edremit ilçesi Kavurma Mahallesi'nde durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 plaka sayılı ticari araçta ‘Alfa' isimli narkotik dedektör köpeği ile birlikte yapılan aramada aracın bagajında çuvallar içerisinde 180 paket halinde toplam 95 kilo 440 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak M.K. isimli şahıs ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak/uyuşturucu madde nakletmek' suçundan gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir” denildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak mücadelenin aralıksız sürdürüleceğinin belirtildiği açıklamada, “Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” ifadelerine yer verildi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş