DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TYT Türkçe'den hangi konulardan soru çıkacak? TYT'de Türkçe'den kaç soru olacak?

Üniversite adaylarının sınav maratonu başladı. İyi bir üniversitede ve iyi bir bölümde okumak için kolları şimdiden sıvayan öğrenciler TYT için hazırlanmaya başladı. TYT'de en fazla soru Türkçe'den çıkacak. Öğrenciler de bunu bildiği için Türkçe'ye ağırlık veriyor. Peki TYT Türkçe'den hangi konulardan soru çıkacak? TYT'de Türkçe'den kaç soru olacak ve sorulacak? Öğrenciler TYT Türkçe'den hangi konulardan sorumlu? TYT Türkçe dersinden kaç soru çıkacak? TYT Türkçede hangi konudan kaç soru var? İşte 2021 TYT sınavına dair detaylar...

8 Ay Önce
2021-03-19 18:46:02

TYT sınavı üniversite maratonunda ilk sınavdır. Adaylar bu sınavı kazasız atlatmak için çalışmalarına şimdiden başladı. Milyonlarca öğrenci TYT sınav konularının içeriğini araştırmaya başladı. Peki öğrenciler 2021 TYT sınavında hangi konulardan sorumlu? TYT sıanvında ne fazla soru sorulan ders Türkçe dersi. Türkçe'yi hatasız geçenler büyük bir avantaj sağlamış oluyor. Peki Türkçe'den hangi konulardan sorular çıkacak. TYT'den kaç tane Türkçe sorusu çıkacak? TYT'de Türkçe'den kaç soru olacak ve sorulacak?

2021 TYT'DE TÜRKÇE'DEN KAÇ SORU OLACAK?

2021 TYT sınavında Türkçe'den 40 tane soru çıkmaktadır. 40 soru ile TYT'de en kiritik dersi Türkçe oluşturmaktadır. Üniversite için ilk basamak olan TYT'de adayların iyi bir puan alması için Türkçe konularına iyi çalışmaları gerekiyor.

TYT TÜRKÇE'DEN HANGİ KONULARDAN SORU ÇIKACAK

TYT Türkçe'den hangi konulardan soru çıkacağı üniversite sınavına girmek için hazırlanan binlerce kişi tarafından merak ediliyor.  2021 TYT sınavında Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacaktır. TYT'de toplam 120 soru sorulacaktır. TYT'nin süresi ise 135 dakikadır. Türkçe testi ise soru sayısı bakımından TYT'nin en kritik testi. İşte TYT'de çıkacak Türkçe konuları;

İşte 202l TYT Türkçe konuları

Sözcük Anlamı
Söz Yorumu
Deyim ve Atasözü
Cümle Anlamı
Cümle Yorumu
Paragrafta Anlatım Teknikleri
Paragrafta Konu-Ana Düşünce
Paragrafta Yapı
Paragrafta Yardımcı Düşünce
Ses Bilgisi
Yazım Kuralları
Noktalama İşaretleri
Sözcüğün Yapısı
Sözcük Türleri
Fiiller
Sözcük Grupları
Cümlenin Ögeleri
Cümle Türleri
Anlatım Bozukluğu

TYT SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

2021 TYT sınav tarihleri belli oldu. YKS TYT oturumu, 26 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te yapılacak. Adayların sınav saatine dikakt etmeleri öneriliyor. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş