DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye Off-Road Şampiyonası

Türkiye Off-Road Şampiyonası

31.05.2015 20:56:58
Sinop'ta düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları sona erdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından, Sinop Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen ve 21 ekibin katıldığı Türkiye Off-Road Şampiyonası Akliman ve Merkez Bostancılı Köyü mevkilerinde gerçekleştirildi.

Yarışma direktörü Çetin Şentürk, Türkiye Off-Road 3. ayak yarışları 2 gün boyunca toplam 79 kilometrelik etapla sona erdiğini söyledi.

Son gün yarışlarında 21 aracın start aldığını ancak bazı araçların arıza yapması nedeniyle son etabın 17 araçla tamamlandığını belirten Şentürk, şunları kaydetti:

"Sporcuların toplam 7 yarışta aldıkları puanlarla Türkiye şampiyonu ilan edilecek. Sinop olarak bizim yaptığımız organizasyon hem izleyicilerin hem yarışmacıların hem de ilgililerin oldukça beğenisini topladı. Çok güzel bir havada çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Hep birlikte mutluyuz, gururluyuz. Kazasız, belasız bir organizasyonu daha başarıyla tamamladık."

Öte yandan Sinop Off-Road Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlarda resmi sonuçları belli oldu. Kategorilerine göre birinciler şöyle oluştu:

S-1: Engin Başkurt-Serdar Atabey

S-2: Onur Alptekin-Tamer Akdağ

S-3: Bülent Cevdet Durdu-Barış Güner

S-4: Mustafa Canca-Mustafa Akcanca

Genel klasmanda ise birinciliği Sinop'tan Bülent Cevdet Durdu-Barış Güner alırken, Onur Alptekin-Tamer Akdağ ikinciliği elde etti. Genel klasman üçüncüsü ise Yunus Ayhan-Bilal Karamemiş ikilisi oldu.

Yarışların ardından bir otelde düzenlenen törende, dereceye girenlere kupa ve ödülleri Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Vali Yardımcısı Kaya Çelik, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Öztürk tarafından verildi

Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayak yarışlarının, 5-6 Eylül tarihlerinde Bursa'da düzenleneceği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş