DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK'dan ÖSO'ya “İdlip için hazır olun” talimatı

TSK, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bünyesinde yer alan muhalif gruplara, “İdlip harekatı için hazır olun” talimatı verdi. Fırat Kalkanı bölgesi ile İdlib- Lazkiye-Hama hattından yapılacak harekata ilk etapta 5 bini aşkın muhalifin katılacağı belirtiliyor.

4 Yıl Önce
2017-09-18 12:48:31

İdlib operasyonuna hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Özgür Suriye Ordusu'na bağlı gruplara ‘hazır olun' talimatı vererek, harekete geçti. Mehmetçiğe ilk etapta 5 bini aşkın ÖSO mensubunun eşlik edeceği belirtiliyor...

Yeni Şafak'ın haberine göre Türkiye'nin farklı askeri birliklerinden sevkiyatın devam ettiği Hatay-İdlib hattında sınırın Suriye tarafı son zamanların en hareketli dönemini yaşıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Harekâtı'nda müttefiki olan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) gruplarına İdlip Harekâtı için ‘hazır olun' talimatı verildi. Fırat Kalkanı bölgesi ve İdlib-Lazkiye-Hama hattından yapılacak operasyona ilk etapta 5 bini aşkın ÖSO mensubunun katılacağı belirtiliyor.

DÜZENLİ ORDU GİBİ EĞİTLİYORLAR

Geçtiğimiz günlerde Fırat Kalkanı bölgesindeki tugay, tabur ve tümenler, Feylak eş-Şam ve Sultan Murat Kitlesi olarak düzenlenmişti. Türkiye'nin de katkılarıyla düzenli ordu niteliği kazandırılmaya çalışılan ÖSO mensuplarından 8 bini nizami ordu standartlarında eğitilmişti. ÖSO birlikleri 3 gün önce verilen talimat gereğince İdlib'e gidecek askerlerini, araç, silah ve teçhizat hazırlıklarını da büyük oranda tamamladı.

TRAKYA'DAN ZIRHLI GÖNDERİLDİ

Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderilen yaklaşık 80 paletli askeri araç daha demiryoluyla Hatay'a ulaştı. Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki askeri birliklerden trenle nakledilen araçlar, İskenderun Garı'na geldi. Askeri personel tarafından TIR'lara yüklenen yaklaşık 80 paletli araç, güvenlik önlemleri eşliğinde sınır hattına doğru hareket etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş