DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, öğrencileri bilinçlendiriyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, öğrencileri bilinçlendiriyor

16.06.2015 15:00:24
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında, Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleri bugüne kadar 8 bin 500'den fazla öğrenciye ulaştı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye açıklamasına göre, şirketin, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği, ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan çevre turu ve trafik güvenliği okulu projeleri, 2014-2015 eğitim yılını başarıyla tamamladı. Öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda yüksek verim alınan projeler kapsamında bugüne kadar toplamda 9 bine yakın öğrenciye ulaşıldı.

Geride bırakılan eğitim yılında Çevre Turu projesine Adapazarı Merkez ilçesinden 15 okul ve 675 öğrenci katıldı. Ortaokul 1'inci sınıf öğrencilerine yönelik olan projede katılımcılar, çevreyle ilgili öğretici sunum ve filmler izledi.

Fabrika gezisi sırasında çevreye duyarlı bir üretim faaliyetini yerinde inceleyen öğrenciler, atık su arıtma tesisiyle güneş enerji sistemlerini inceleme fırsatı buldu. Atık ayrıştırma oyunuyla öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri sağlanan projeye bugüne kadar 5 bin öğrencinin katılımı sağlandı.

Çocuklarda erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan Trafik Okulu projesine ise 2014-2015 öğretim yılında yine Adapazarı Merkez ilçesine bağlı 13 okuldan toplam 550 öğrencinin katılımı sağlandı. Bu sayıyla birlikte 2010 yılından bu yana toplam 3 bin 500 öğrenciye ulaşan projede, ilköğretim 3'üncü sınıf öğrencileri trafik ile ilgili filmler izleyip, trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş için pratik yaptı.

Emniyet kemeri ve trafikte görünürlükle ilgili uygulamaları da deneyerek öğrenme fırsatı bulan öğrencilerin program sonunda gelecekte bilinçli birey olmaları yolunda önemli bir mesafe katedildi.

Açıklamaya göre, bilinçlendirici projeleriyle öğrencilerin sosyal gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gelecek öğretim yıllarında da çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için çalışmalarına devam edecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İSMAİL

Neden hükümet konağına yürüdünüz Kandile yürüsenize kandil silahları sustursun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş