DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5039 ₺

EURO

18,1433 ₺

ALTIN

988,22 ₺

BİST

3.179,99 ₺

Tesla hisselerinde kan kaybı sürüyor

Pazartesi günü sert düşüş kaydeden ve patronu Elon Musk'ın servetinden bir günde 15 milyar dolar silen Tesla hisselerinde aşağı yönlü hareket devam ediyor.

2 Yıl Önce
2021-02-23 16:14:41

Haftanın ilk işlem gününde sert gerileyen Tesla hisseleri haftanın ikinci işlem gününde de açılış öncesi işlemlerde kan kaybı yaşamaya devam etti.

Şirketin hisseleri açılış öncesinde yüzde 9 düşüş kaybederek 650 dolar seviyesine geldi. Pazartesi kapanışı itibariyle şirketin hisseleri 25 Ocak'ta kaydedilen rekor seviyeden bu yana yüzde 21 düşüş kaydetti.

Tesla hisseleri Elon Musk'ın Bitcoin'de fiyatların aşırı seviyeye geldiğine yönelik açıklamalarını takiben haftanın ilk işlem gününde sert gerilemişti. Şirket daha önce Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla gündeme gelmişti.

Patronuna bir günde 15 milyar dolar kaybettirdi

Elon Musk, Tesla hisselerinde Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15,2 milyar dolar kaybederek dünyanın en zengin insanları sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Eylül ayından sonraki en büyük düşüşünü yaşayan Tesla, daha önce bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklemişti. Analistlerin değerlendirmelerine göre hisselerdeki düşüş, Musk'ın haftasonu Bitcoin ve Ethereum'un değerinin üzerinde olduğunu söylemesinden kaynaklandı.

Musk Pazartesi günü Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti.

Musk hisselerdeki düşüş sonrasında Bloomberg Milyarderler Endeksi'nde birinci sırayı Jeff Bezos'a bıraktı. İki milyarder Ocak ayından bu yana birincilik koltuğunu birbirinden alıp geri veriyor. Ocak ayına kadar Jeff Bezos birinciliği 3 yıldır aralıksız elinde tutuyordu.

  .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş