DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TESK Genel Başkanı Palandöken:

TESK Genel Başkanı Palandöken:

7 Yıl Önce
2015-05-31 12:32:02
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bakliyatın, meyve ve sebzenin bollaşacağı zaman fiyat artışları oluyorsa, bunda art niyet aranacağını bildirdi.

Palandöken, yazılı açıklamasında, ramazan ayı yaklaşırken her yıl olduğu gibi bazı fırsatçıların fiyatları artırmak için spekülasyon yaptıklarını savundu.

Vatandaşın "zam" lafı duymak istemediğini belirten Palandöken, TÜİK açıklamalarına göre, hububatta, meyve ve sebze üretiminde bu yıl artış beklendiğine işaret etti. Palandöken, "Bakliyatın, meyve ve sebzenin bollaşacağı zaman fiyat artışları oluyorsa, bunda art niyet aranır. Vatandaşımız merak etmesin ramazan ayı rahat geçecek" değerlendirmesinde bulundu.

Ramazan ayı dolayısıyla iftar sofrası kuracakların harcamalarının normalden yüzde 30 daha fazla olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Bereket ayı ramazanda ette, şarküteri pastırma ve sucukta, unlu mamullerde, bakliyatta, meyve ve sebzede tüketim yüzde 30 civarında artmaktadır. Bilhassa bakliyat arzında sıkıntı yoktur. Esnaf ve sanatkarlar olarak mevsimsel etkilerin olumlu olması sebebiyle fiyatların düşmesini bekliyoruz. Bu ramazan, spekülatörlerin hevesi kursağında kalacak."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şehmus güneş

yarabbim yarabbim yarabbim sen bu mübarek ramazan ayında kahhar sıfatınla din islam kuran şeriat düşmanlarını kahredesin amin amin amin

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş