DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Terör örgütüne yapılan baskında tünel bulundu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü DHKP-C’nin sözde gençlik yapılanması olan 'Gençlik Federasyonu'na' ait 3 adrese baskın düzenledi. Baskında ormanlık alana açılan bir tünel keşfedildi.

4 Yıl Önce
2017-09-10 16:40:19

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ekipleri terör örgütü DHKP-C'nin eylem ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarda, örgütün sözde gençlik yapılanması olan "Gençlik Federasyonu'na" ait 3 adrese baskın düzenledi.

Örgüt elemanları tarafından hücre evi olarak faaliyet veren adreslere geçtiğimiz operasyon düzenledi. Sarıyer'de operasyon düzenlenen adreslerden birinde yapılan incelemede, ev görünümündeki hücresinden ormanlık alana açılan bir tünel keşfedildi.

TÜNEL YAPIMI HENÜZ BİTİRİLMEDİ

Milliyet'in haberine göre, 15-20 metre boyunda olan ve örgüt elemanları tarafından, adrese yapılacak muhtemel polis baskınlarında kaçış olarak kullanılacağı tahmin edilen tünelin yapımının henüz bitmediği tespit edildi.

Geçtiğimiz Cuma günü sabaha karşı basılan ve örgüt mensubuna rastlanmayan örgüt evinin altındaki tüneli incelemelerin ardından beton dökerek kapatan TEM ekipleri, devam ettirdikleri operasyonlar kapsamında örgüt üyesi olup, örgütsel faaliyetlerde bulundukları belirlenen M.Ö ve B.Ö isimli şahısları başka adreslerde yakalayarak gözaltına aldı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş