DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7832 ₺

EURO

17,4971 ₺

ALTIN

976,05 ₺

BİST

2.443,77 ₺

Telegram'ın kurucusu Durov: Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılmasından onur duyduk

Sosyal medya mesajlaşma uygulaması Telegram'ın kurucusu Durov, Whatsapp'ın tepki çeken zorunlu güncelleme kararına yönelik açıklamada bulundu. Tarihi bir an yaşadıklarını belirten Durov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Telegram'a katılmasını da dünya kamuoyuna örnek gösterdi

2 Yıl Önce
2021-01-14 21:59:27

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun da Telegram'a katıldıklarını bildirdiği açıklamasında, liderlerin Telegram'ı tercih etmesinden dolayı onur duyduklarını belirtti.

“En büyük dijital göç”

Durov, "İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz" ifadesini kullandı.

Durov, Telegram üzerinden yaptığı paylaşımda, uygulamaya yönelik yeni kullanıcı akışının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Telegram'a yönelik küresel çapta ilgi olduğunu belirten Durov, "İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz. Bu fenomeni takiben, iki devlet başkanı Telegram'a geçiş yaptı: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar" ifadelerini kullandı.

Durov, aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun da olduğu bazı ülke liderlerinin halihazırda Telegram'ı kullandığını hatırlattı.

“Liderlerin kitleleriyle güvenilir bağlantısı”

Telegram kanallarının, liderlerin kitleleriyle güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasının "tek doğrudan yolu" olduğunu savunan Durov, "Liderlerin Telegram'ı tercih etmesinden ötürü onur duyduk. Telegram kanalları, 2010'ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır" değerlendirmesinde bulundu.

Telegram bu yılın ilk haftasında kullanıcı sayısının 500 milyon kişiyi geçtiğini açıklamıştı.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş