DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TBMM Başkanı Kahraman, 'Eşkıya Che' sözleri için Küba'dan özür diledi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Eşkıya Che' sözleri nedeniyle Küba'dan özür dilediği belirtildi...

5 Yıl Önce
2016-12-05 23:01:38

Milliyet'ten Meriç Tafolar'ın haberine göre, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 'Eşkıya Che' sözleri nedeniyle Küba'nın Ankara Büyükelçisi'nden özür diledi.

Kahraman'ın, ağustos ayında, "Che denen eşkıya benim gencimin yakasında, göğsünde olamaz"sözlerinden dolayı Küba'nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals'dan özür dilediği öğrenildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir süre önce İzmir Konak'ta Küba'nın Ankara Büyükelçisi Casals ile bir panele katıldığını, panelde sorular üzerine, büyükelçinin “Açıklamalardan sonra hem Meclis Başkanı hem de daha üst düzeyde bir kişi telefon açarak özür diledi” ifadesini kullandığını anlattı.

Özel, kendisinin de büyükelçinin bu sözleri üzerine, “Keşke kabul etmeseydiniz. Bizim bir atasözümüz var. Açıkta yapılan kusurun tenhada özrü olmaz” dediğini ifade etti.

'ÖZÜR KAYDA GEÇMİŞ OLDU'

Kahraman'ı eleştiren Özel, “Meclis Başkanı'nın Komünizmle Mücadele Dernekleri'nden gelen kimliğiyle, ‘Ahir ömrümde eski düşmanıma da laf sokayım, o günlerde biz değil, onlar başardı ama bugünlerde hazır bir koltuğa oturmuşken, rahmetli de cevap veremeyecekken, bunu söyleyeyim' tavrı rahatsız edici. O panelde Kahraman'ın Küba'dan özür dilediği kayda geçmiş oldu" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş