DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tarhan siyasi kararını verdi

CHP’den ayrılıp Anadolu Partisi’ni kuran Emine Ülker Tarhan, 7 Haziran seçiminde aldığı düşük oydan sonra partisiyle devam etme kararı aldı.

7 Yıl Önce
2015-06-11 12:20:21
CHP'den ayrıldıktan sonra Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan sandıkta büyük hayal kırıklığı yaşadı. Anadolu partisi ülke genelinde 27 bin 642 kişinin oyunu aldı. Partiye en büyük destek ulusalcı oyların fazla olduğu İzmir 2'nci bölgeden geldi. Tarhan burada bin 717 kişinin desteğiyle yüzde 0.13 oy aldı. Tarhan, İzmir genelinde 3 bin 161 kişinin oyuyla yüzde 0.12'de kaldı. Anadolu Partisi'nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, partinin kurulduktan 6 ay sonra seçime girdiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: 
 
"Bu, bizim hak ettiğimiz bir oy değil. Ancak siyasi ortam böyleydi. Seçimde dört parti üzerinde kilitlenme oldu. Gerçek oylarımız bu değil. Genel başkanımızı, partimizi yeterince anlatamadık. Maddi sorunların yanı sıra birçok sorunla boğuştuk. Buna rağmen altı aylık partiden çok daha iyi bir performans bekliyorduk. Deterjan reklamları gibi reklamları olan partiler kendilerini iyi pazarladılar. Biz bu oyu hak etmedik. Ancak örgütümüzün morali yüksek. İl başkanlarıyla değerlendirme yaptık, herkes partinin devamından yana. Önümüzdeki koalisyon döneminde partilerin gerçek yüzlerini göreceğiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ruveyda eren

Farkındamısınız bilmiyorum ama seslendiğimiz toplumda ENSAR kavramından haberi varmıdır? Kulların KARDEŞ olma bilinci cemaatlerin birbirine dahi hissetmediği, türkün, kürde, kürdün, türke kardeş olmaktan koparıldığı bir toplumdan beklediğimiz sorumluluk sosyolojisi açısından şimdilik mümkün görünmediğini altını çizmek ve gerçekçi tesbitler yapabilirsek ülke toplumunun nasıl bir piskolojide olduğunu anlamış olur ona göre de çözümler üretmemize katkı sağlarız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş