SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı
11.12.2019 09:35:02

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Anadolu Ajansınca (AA) düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Adlı, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği fotoğraflardan oluşan "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerini inceledi.

Haber kategorisinde, Rusya ve Esed rejiminin Suriye'nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki Ariha ilçesine düzenlediği saldırıyı çeken Muhammed Said'in "Suriye'de saldırıların hedefi çocuklar" başlıklı fotoğrafını beğenen Adlı, enkaz altından çıkarılmaya çalışılan bir çocuğun görüntüsünün etkileyici olduğunu belirterek, "Ben de bir babayım, çok etkilendim. O kareyi yakalayıp dünya kamuoyuna sunmak da güzel bir başarı. Fotoğrafı çeken muhabiri kutluyorum." diye konuştu.

Yaşam kategorisinde, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesinde bir kız çocuğunu çeken Halil Fidan'ın "Harran'da yaşam" başlıklı fotoğrafına oy veren Adlı, safiyane duyguyla masum bir çocuğun bir hayvanla kurduğu samimi ilişkinin hoşuna gittiğini, bu nedenle tercihini bu fotoğraftan yana kullandığını söyledi.

Adlı, spor kategorisinde beğendiği "Beytullah'ın azmi" başlıklı fotoğrafa ilişkin de "Empati kurduğumuzda, bir uzvumuzun yokluğu bile hayatımızı karartır. Ama bu fotoğrafta iki kolu olmadığı halde hayattan kopmayan ve ciddi mücadele veren birini görüyoruz. O azimle engelini düşünmeden efor sarf ediyor, ülkesini temsil ediyor ve başarı elde ediyor. Bu da beni etkileyen fotoğraflardan biriydi." ifadesini kullandı.

- "Anadolu Ajansı Türkiye'nin yüz akı"

Zeki Adlı, AA'nın nisan ayında 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağını hatırlattı.

Ajansın bir asırdır çizgisini koruyan, güzel hizmet veren bir kurum olduğunu belirten Adlı, "Bu nedenle hem AA'yı hem de çalışanlarını kutluyorum. Anadolu Ajansı Türkiye'nin yüz akı. Artık iletişim çağında yaşıyoruz, özellikle kara propaganda veya yanlış bilgilendirmelerin önüne geçilmesi için ülkelerin bu tür birimlere ciddi ihtiyacı var. Türkiye de bunu 100 yıl önce görmüş ve AA'yı kurmuş, bugün de güzel hizmetler veriyor." değerlendirmesinde bulundu.


GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR