DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Suriye'de Filistin için savaşıyoruz'

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'a bağlı askerlerin, 'Suriye'nin günleri sayılı' diyenleri boşa çıkardığını söyledi. Nasrallah, Suriye'de binlerce Suriyelinin rejim tarafından katledildiği savaşa da Filistin için dahil olduklarını sürdü.

7 Yıl Önce
2015-07-11 14:08:28

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Dünya Kudüs Günü'nde konuştu. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen kutlamalarda konuşan Nasrallah, Dünya Kudüs Günü'nün Türkiye 'den Moritanya'ya pek çok ülkede kutlandığını vurguladı.

Nasrallah, ülkelerini vuran krizlere rağmen Yemen ve Bahreyn'de halkın Kudüs Günü için sokaklara çıkmasının önemli olduğunu belirtti. Yemen'in başkenti Sana'da Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun hava saldırılarına rağmen on binlerin Kudüs Günü için eylem yaptığını belirten Nasrallah, Yemen halkının Arap ve Müslüman dünyası tarafından terk edildiklerini hissetmelerinin Filistin davası için sokaklara çıkmalarına engel olmadığını söyledi. Nasrallah, Yemen ve Bahreyn halklarını Arap ve Müslüman dünyasının ihanetinin birleştirdiğini ifade etti.

‘SURİYE DÜŞERSE FİLİSTİN DÜŞER'

“Suriye'nin tekfirci teröristlere kaptırılması halinde Filistin davasının da kaybedeceğini” öne süren Nasrallah, Kudüs'e giden yolun Cuniye'den değil Kalamun, Zabedani, Humus, Halep, Dera, Haseke ve Süveyde'den geçtiğini, çünkü Suriye kaybedilirse Filistin'in de kaybedeceğini ifade etti. Konuşmada Suriye'de yaşamını yitiren tüm “direniş savaşçıları”nın Suriye, Lübnan ve Filistin için öldüğü aktarıldı.

"İRAN DÜŞMANI KUDÜS DÜŞMANIDIR"

İran'la ilişkilerine değinen Hizbullah lideri, Tahran yönetiminin Filistin'in özgürlüğü için geride kalan tek umut olduğunu, bu yüzden İran'la ancak dost olabileceklerini söyledi. Nasrallah, “İran'ın düşmanıysanız Filistin ve Kudüs'ün de düşmanısınızdır. İsrail'in dış tehdit kabul ettiği tek devlet İran İslam Cumhuriyeti'dir” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Islam ummeti

Hergun onlarca roketi yahudiye degil de meleklere bile atsaniz onlar bile buna bir cevap verir.o halde neden kardesce yasamiyoruz bu dunyada. Neden heo kin ve nefret yerlestiriliyor beynimize.Siyasetcileri dinleyeceginize Hayatu Sahabeyi neden okumuyorsunuz.Birakin bir tane de yahudi devleti olsun. Artik filistinli kardeslerimiz olmesin.onlari galeyana getiriyorsunuz onlari somurup hedef haline getiriyorsunuz ama olen filistinliler oluyor.Allahin ilk emri neydi:oku.Allah icin okuyun ve peygamber edendimizi ornek alin.

Cundullah

Yaw insan nasıl bu kadar yuzsuzlesebiliyor.baktilar ki karşılarındaki muslumanlar son derece güçlü(çünkü allahın yardımı ins) bu defa fitneyle insanların kafasını karistiracaklar

İsmail

Artık bu hikayeleri kimse yemiyor. Neymiş suriye düşerse filistin kaybedermiş. ulan şimdiye kadar suriyenin ne faydası oldu filistine sizin ne faydanız oldu filistine. iran ve hizbullat anca çıkar yapmacık olarak israili tehtit eder ama tek kurşun sıkmaz. Ey nasrallat. sadece sen ve iranın suriyeye gönderdiği ordu sayısı 100 binden fazladır. siz suriyeye gönderdiğiniz bu ordunun onda birini israile gönderseydiniz israili yerin dibine sokardınız. bunu artık bütün dünya biliyor sizin israil düşmanı değilde gerçekte israilin koruması olduğunuzu.

Caner bayrovi

BUNLAR AMERİKA VE İSRAİLİN ZAMANI GELDİĞİNDE MÜSLÜMANLARIN KARŞISINA ÇIKARACAĞI KENARDA HAZIR TUTTUKLARI BESLEMELERİDİR.ZAMAN GELDİĞİNDE FETULLAI NASIL DEVREYE SOKTULARSA BUNLARIDA ZAMANI GELİNCE MÜSLÜMANLARA KARŞI KULLANACAKLAR.KATİL ESAD LA BERABER MÜSLÜMAN KATLETMELERİ BUNLARIN MAŞA OLDUKLARINI GÖSTERİR.MÜSLÜMANLARIN KARŞISINDA KULLANICAKLARI EN BÜYÜK KOZLARIDA İRAN REJİMİDİR.NE ZAMANKİ KENDİMİZE GELİR BATININ SÖMÜRÜSÜNE KARŞI DURSAK İRAN REJİMİNİ O ZAMAN MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE SALDIRTICAKLARDIR

sacit devran

Irkçılık ve mezhepçiliği bırakalım..Emperyalizm-nato-israil-abd-ingilizler,suudi istihbaratının kontrolündeki tekfircileri kullanıp,ümmet içerisinde sürekli yangın çıkartıp,kırılma noktaları oluşturuyorki,işgallerini sürdürebilmek için..İran ve hizbullah ise,yıllardır bu yangınları söndürmek için uğraş veriyor ve işte tam o anda,İngiliz üretimi suudilerin medyası ve onlardan beslenenlerce 'şii liği yaymak,fars imparatorluğu kurmaya çalışmakla'suçlanıp,ümmet içinde kin oluşturulmakta.Böylelikle siyonizme direnen ülkeler zayıflatılıp,israilin önü açılmakta!

zeki

Ortadoguda akan bunca kandan sonra hala Iran ve Hizbusseytan birilerine sevimli gelebiliyorsa donusmussunuz demektir. Geleneksel nefret doktriniyle azili paramiliter musluman dusmani yetistiren ukenin adi ilginctir islam cumhuriyeti!!! Siyonistte yoktur bu kadar musluman kani sevdasi. Kudusten bahseden soytari Nasrallah...Insanlar seni gordugunde akillarina sadece Suriyede oldurulen onbinlerce masum geliyor.

mustafa polat

yanındaki korumaların sıfatına bakılınca bunların ne mal olduğu anlaşılıyor.fazla söze gerek yok, müslüman kanına susamış vampirler gibiler.

44

Aa olur mu Nasrallah? Kudüs'ü İsrail hastanelerinde tedavi olan Nusra ve Ahrar kurtaracak (!)

gülhan

nasıl bir beyin uyuşmasıbu

ERCAN ÖZDEMIR/ALMANYA

HASAN NASRALLAH KUDUS SURIYE KONUSUNDA YALAN SÖYLÜYOR, BILAKIS MEZHEBCILIK YAPIYORLAR,MAALESEF ISLAM DÜNYASINDA MEZHEP DININ ÖNÜNE GECMISTIR !

Görüş Bildir Bizimle Paylaş