SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Sağlık ve Medeniyet Derneği'nden İstanbul Tabip Odası'na tepki

Sağlık ve Medeniyet Derneği:- 'İstanbul Tabip Odası'nın bu programı ve arka plandaki niyetini şiddetle kınıyor, İstanbul'daki tüm tabiplerin odası olma özelliği ve temsil sorumluluğu çerçevesinde programlar düzenlemesi gerektiği hususunda oda yönetimini uyarıyoruz'

Sağlık ve Medeniyet Derneği'nden İstanbul Tabip Odası'na tepki
16.4.2019 10:47:54

Sağlık ve Medeniyet Derneği, İstanbul Tabip Odası'nın "Cinselliğin Farklı Yüzleri 6. Panel" etkinliğinin duyurusunda kullandığı görsele tepki gösterdi.

Sağlık ve Medeniyet Derneği'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "İstanbul Tabip Odası'nın bahse konu programını ve arka plandaki niyetini şiddetle kınıyoruz." ifadelerine yer verilerek, kamuoyu duyurusu paylaşıldı.

Duyuruda, "İstanbul'u ve tabipleri temsil ettiklerini iddia eden ve zorunluluktan üyesi olduğumuz İstanbul Tabip Odası'nın meslek 'oda'lığı yerine bir 'odak' gibi çalışmasını kabul etmiyoruz. Kendi ideolojileri veya aldıkları direktifler doğrultusunda yapmaları gereken bir fitne programı varsa, kuracakları dernek ile yola devam etsinler ama tabip odamızı buna alet etmesinler." denilerek, şunlar kaydedildi:

"25 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 'Cinselliğin Farklı Yüzleri' başlıklı panelin görsellerini fark eden her sağlıklı insan, büyük tepki göstermektedir. Dolayısıyla, toplumun huzurunu, biyolojik, psikolojik ve sosyal anlamda sağlığını amaç edinen bir meslek grubu olarak, tüm sağlık çalışanları da toplumu böylesine dinamitleyen bir çalışmaya karşıdır."

Bir milletin nesil emniyetini koruma görevinin, öncelikle idareciler olmak üzere, her bir bireye, bilhassa da tabiplere düştüğü vurgulanan duyuruda, "İstanbul Tabip Odası'nın bu programı ve arka plandaki niyetini şiddetle kınıyor, İstanbul'daki tüm tabiplerin odası olma özelliği ve temsil sorumluluğu çerçevesinde programlar düzenlemesi gerektiği hususunda oda yönetimini uyarıyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR