DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ruhsat arasında 50 TL'ye 12 yıl

Sultanbeyli'de durdukları sürücüden rüşvet aldıkları öne sürülen Sürücü ve 2 polis hakkında, 'Rüşvet almak ve vermek' gerekçesiyle 4'er yıldan 12'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

27.05.2015 16:18:05

CNNTÜRK'ün haberine göre, Sultanbeyli gişeleri çıkışında trafik uygulamasında durdurdukları şoförün "SRC belgesi" olmaması nedeniyle ceza kesmeyerek rüşvet aldıkları belirtilen polis memurları tutuklandı.

Şoför ve polislerle ilgili “Rüşvet almak ve vermek" suçlamasıyla 12'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yaşanan olay polislerin yakasında bulunan kameraya yansırken görüntüleri tesadüfen izleyen başkomiser olaya ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Para cezası kesmek için araca götürdü

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede geçtiğimiz Mart ayında polis memurlarından M. A. ve F. S'nin Sultanbeyli gişeleri çıkışında trafik uygulaması yaptıkları sırada ticari araç kullanan G.S.'yi durdurdukları belirtildi.  Şoför G.S.'nin Karayolları Taşıma Kanunu'na göre alınması zorunlu 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' (SRC) olmadığı belirtilen iddianamede, idari para cezası kesilmesi için polis memuru M. A.'nın şoförü polis aracında bulunan bir diğer polis memuru F. S.'nin yanına götürdüğü anlatıldı.

Ses ve görüntü kaydeden yaka kamerası…

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün genelgesine göre 'Trafik Hizmetlerinde Şeffaflık ve Güven Projesi' kapsamında trafik birimlerine ses ve görüntü kaydeden yaka kamerasının dağıtıldığı ifade edilen iddianamede, yaka kamerasının kayıt yaptığı esnada polis memuru F.S. ile şoför G.S.'nin konuşmaya başladığı belirtildi.

İddianamede, G.S.'nin polis memuruna bir seferlik ceza yazmaması yönünde çaba sarf ettiği polis memuru F.S.'nin ceza kesmesi gerekirken şoförü tekrar diğer polis memuru M.A.'ya gönderdiği anlatıldı.

Başkomiser görüntüleri tesadüfen izledi

İddianamede polis memurlarının amiri olan Başkomiser İrfan Kaya'nın olaya ilişkin tutmuş olduğu raporda, şoförün ruhsat arasına 50 lira koyduğu ve polis memuru M.A.'nın 50 lirayı alması sonrasında ceza kestirmeden şoförü olay yerinden gönderdiği anlatıldı. İddianamede,  Başkomiser İrfan Kaya'nın tesadüfen görüntüleri izlediği, şüphe üzerine araç sahibine ceza kesilmediğini öğrendiği ve şoföre ulaşıp telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yağmur saruhan

Yüzsüzlükte sınır tanimayan bi devlet varsa o israildir. Daha geçen ramazan iftar yemeği hazırlayan anaları elinde yemek kaşığıyla bombalayan sen değil miydin?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş