SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Ruhani: ABD, İsrail  ve gericileri yeneceğiz

Ruhani: ABD, İsrail ve gericileri yeneceğiz

İran ile ABD arasında söz düellosu sürüyor. İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün yaptığı açıklamada, ABD, korsan İsrail ve bölgenin gerici rejimlerini yeneceklerini söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif de, “İran Trump’un sonunu görecek, ancak o asla İran’ın sonunu göremeyecek” dedi.

Ruhani: ABD, İsrail  ve gericileri yeneceğiz
24.5.2019 19:23:23

buyuk_72

İran ile ABD arasında söz düellosu sürüyor. İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün yaptığı açıklamada, ABD, korsan İsrail ve bölgenin gerici rejimlerini yeneceklerini söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif de, “İran Trump'un sonunu görecek, ancak o asla İran'ın sonunu göremeyecek” dedi.

Şehitleri anma töreninde konuşan İran Cumhurbaşkanı Ruhani, düşmanlar onlara karşı boyun eğmemizi ve bağımsızlığımızı hiçe saymamızı beklediğini bunun için baskı uyguladığını belirtti.

Ruhani, ancak İran milleti onların komplolarını boşa çıkararak yaptıklarına pişman edeceğini kaydetti.

İran milleti bir yılı aşkın bir süredir düşmanın ağır yaptırımlarına rağmen teslim olmadığını kaydeden Ruhani, İran milleti şehit de verse, esir de düşse, asla zillete boyun eğmeyeceğini ve vahdeti ile düşmana galip geleceğini vurguladı.

Ruhani, İran milleti direnişi ve vahdeti ile ABD, korsan İsrail ve bölgenin gerici rejimlerini yeneceğini beyan etti.

ZARİF: İRAN, TRUMP'IN SONUNU GÖRECEK, ANCAK
O İRAN'IN SONUNU ASLA GÖREMEYECEK

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de, resmi temaslarını sürdürdüğü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da, Tahran-Washington hattında yaşanan gerilime ilişkin İran medyasına açıklamalarda bulundu.

ABD yönetiminin, İran'a yönelik teröre destek suçlamalarına değinen Zarif, "Trump, bir çok kez İran halkını bu lakapla (terörist) suçladı ancak bu lakap sadece kendisine yakışıyor. Eğer bir terörist varsa bu ekonomik terör suçu işleyen Trump'ın kendisidir." dedi.
 
Trump'ın pazar günü Twitter hesabından paylaştığı, "İran savaşmak istiyorsa bu resmen İran'ın sonu olur." şeklindeki mesajına da cevap veren Zarif, "İran Trump'ın sonunu görecek ancak o İran'ın sonunu asla göremeyecek. İran binlerce yıldır var ve var olmaya devam edecek. Yeni ortaya çıkan bir ülke İran hakkında bu şekilde konuşamaz." ifadelerini kullandı.

İMGYK SÖZCÜSÜ: ABD İLE
MÜZAKERE EDİLMEYECEK

Öte yandan İran milli güvenlik yüksek konseyi İMGYK Sözcüsü Keyvan Hüsrevi, Amerikalı taraflarla hiç bir türlü müzakere Tahran'ın gündeminde olmadığını belirtti.

İMGYK Sözcüsü Hüsrevi, birçok ülkenin üst düzey yetkililerinin İran'a ziyaret sayısında artış yaşandığına temas ederek, bu yetkililerin Amerika'yı temsil ettiklerini, bu ziyaretlerin bazıları medyaya yansıdığını, bazı ziyaretler ise yansımadığını ve gizli tutulduğunu kaydetti.

İran milli güvenlik yüksek konseyi İMGYK Sözcüsü Keyvan Hüsrevi, İran İslam Cumhuriyeti'nin ilkeli politikaları temelinde Amerikalı tarafa İran milletinin iktidar, mantık ve direniş mesajı iletildiğini belirtti.

İMGYK Sözcüsü Hüsrevi, Amerikalı yetkililerin davranışları değişmediği ve İran milletinin hakları temin edilmediği sürece Amerika ile hiç bir türlü müzakere olmayacağını vurguladı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR