DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Petrol tankeri alev topuna döndü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde uluslararası İpekyolu üzerinde seyir halindeki tanker kontrolden çıktıktan sonra devrilip alev aldı.

26.05.2015 17:11:04

RADİKAL'in haberine göre, Irak'tan yüklediği ham petrolü Türkiye'ye getiren Nurettin Baykuş yönetimindeki 33 CRR 77 plakalı tanker, uluslararası İpekyolu üzerinde, Nusaybin'e 10 kilometre kala kontrolden çıkıp devrildi. Sürücü Nurettin Baykuş, kendi imkanları ile araçtan çıkmayı başarırken, tanker alevler içinde kaldı. Tankerden sızan hampetrolün de alev alması nedeniyle İpekyolu'nun o kesimi, alevler içinde kaldı.

Jandarma ekipleri İpekyolu'nu trafiğe kapatırken, alevlere Nusaybin, Mardin ve Şırnak'ın Cizre İlçesi'nden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Karayolu kıyısındaki buğday ekili tarlalara da sıçrayan alevlere çiftçiler traktörleriyle müdahale ederken, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çabaları sonucu kontrol altına alınabildi. İtfaiye alevler kontrol altına alındıktan sonra tankerde soğutma çalışmaları yaptı. Yangın nedeniyle İpekyolu'nda uzun araç kuyrukları da oluşurken, gökyüzünü siyah duman kapladı. Yangın kontrol altına alındıktan sonra karayolu yaklaşık 3 saat sonra tek yönlü olarak trafiğe açıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustafa ozdemir

Mubarek dinimiz Islam 'İman ve Amel' dinidir. Ehli sunnet inancindan sapmadan ve bildiklerimizl de amel etmedikce bu is istikametine ulasmaz. Bu milleti hicbir zaman cahil gormeyin, ADALETLE HUKMEDIN istikbal sizindir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş