DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Paris'teki DAEŞ'le mücadele konferansı sona erdi

Paris'teki DAEŞ'le mücadele konferansı sona erdi

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:23:33
Fransa'nın başkenti Paris'te DAEŞ ile mücadele konusunda düzenlenen uluslararası konferans sona erdi.

Fransa Dışişleri Bakanlığında yapılan DAEŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Küçük Grup Bakanlar Toplantısı'na, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ve birçok ülkenin dışişleri bakanı veya hükümet yetkilisi katıldı.

Toplantıda DAEŞ'e karşı alınacak yeni önlemler, bölgedeki çatışmanın kültürel mirasa verdiği zarar ve mülteci sorununun masaya yatırıldığı öğrenildi.

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin ilerleyen saatlerde konferansa ilişkin basın toplantısı yapması bekleniyor.

Konferans katılımcıları yapılan görüşmelerin ardından aile fotoğrafı çektirdi.

Irak Başbakanı İbadi, konferans öncesi yaptığı basın toplantısında ise uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ ile mücadelede ​ülkesine yeterli desteği vermediğini söylemişti.

Irak yönetimine verilen taahhütlerin yerine getirilmediğini savunan İbadi, "Uluslararası koalisyon tarafından bize çok söz verildi ancak bunlar hayata geçirilmedi. Yeteri kadar silah ve mühimmat alamadık. Sadece kendi imkanlarımız ve gücümüzle hareket etmek zorunda kaldık" ifadesini kullanmıştı.

ABD, Irak askerlerini, DAEŞ'e karşı isteksizce savaşmakla suçlarken, Fransa ise Bağdat'ı ülkedeki bütün grupları kucaklayan bir yönetim şekli oluşturmamakla eleştiriyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

GZKNTLİ27

Okyanus medyanın kürtleri kandırıp himmet adı altında yardım almak için yazdılarının bir anlamı olmayan bulaç isimli yazar.Kendi yazarlık görüşüne göre değil, pensilvanyanın talimatına göre yazı yazıyor.Atalarımız boşuna dememişler gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını çalar diye, bunlar abd ve mosad ekmeğiyle besleniyorlar.Daha önce de Türkiyenin kaymağındı yediğinden dolayı hükümetine uygun yazılar yazıyorlardı.Küçükle yetinmeyip, ülkenin tamamını elegeçirme projeleri boşa düşünce düşmanca yazı yazmaya başladılar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş