DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

BURSA

19:52

04:43
19:52
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:36

04:29
19:36
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:19

04:13
19:19
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
19:03
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:50

03:53
18:50
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

ANKARA

19:36

04:29
SAHUR
19:36
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
SAHUR
19:03
İFTAR

Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı.

04.03.2021 11:43:23

İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa etti. Özdağ istifa açıklamasında, "FETÖ'cü kriptolarla siyasi omurgasızlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. İyi Parti'den istifa ediyorum" dedi.

İyi Parti'den ayrılan Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Özdağ daha önce partiden ihracına neden olan iddiaları tek tek yineledi. 

Özdağ, "İyi Parti ne yazık ki kuruluş amacından olağanüstü uzaklaştı tasfiye edilen Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileridir. Yerine getirilen FETÖ ve ne idüğü belirsiz küreselcilerdir. İyi Parti'nin zarar görmemesi için istifamı erteledim. İstifamın birinci nedeni 4 kez uyarmama rağmen bana yalan söylenerek İdris Naim Şahin'in Ordu'dan aday gösterilmesi. İkinci neden ise Akşener'in HDP'nin Kars'ı kazanmasında etkili olması" dedi.

"Akşener FETÖ iltisaklılarla yol yürümede çok rahat"

"İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır" açıklamasını tekrar eden Özdağ, "Türk milliyetçileri zamanı geldiğinde bu zihniyetten ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener FETÖ iltisaklılarla yol yürüme konusunda çok rahat davranıyor" ifadelerini kullandı. 

"Akşener beni partiden ihraç etmekten korkuyor"

İyi Parti'nin HDP ile anayasa çalışması yaptığı iddiasını da hatırlatan Özdağ, "HDP ile Anayasa çalışması yapılmıştır. Bu anayasa çalışmalarının 64 saat görüntüsü var. Bunların bir kısmını seyrettim. Akşener istediği kadar inkar etsin, HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır" dedi.

İkinci kez partiden ihraç edilme iddialarını da dile getiren Özdağ, "Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum İyi Parti'den istifa ediyorum” dedi. 

"Demirtaş ile görüştü benim talebime cevap vermedi"

Özdağ'ın istifa açıklaması şöyle oldu:

"Demirtaş'ın kahvaltı talebine olumlu cevap veren Akşener benim görüşme talebime cevap vermedi. Meral Akşener benim görüşme talebime bir cevap vermediği gibi grup toplantılarında bana saldırmaya aleyhimde konuşmaya devam ediyor. Siyaseten iyi tanıdığım Akşener beni partiden ihraç etmekten korkuyor. FETÖ'cü kriptolarla siyasi omurgasızlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla HDP ile aynı masaya oturup Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesine göz yumanlarla, HDP'yi Kürtlerin temsilcisi görüp karşı çıkaranlarla, Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılar aracılığıyla örtülü şekilde istifa edilmesine ses çıkarmayanlarla, ‘Türk milliyetçisiyiz' demelerine rağmen makam, mevki ve keselerini Türk Milleti'nden fazla sevenlerle, Atatürkçüleri, Türk milliyetçilerini, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum İyi Parti'den istifa ediyorum.” 

Kaynak: TRT Haber

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş