Osman Atalay kimdir?
Osman Atalay kimdir?

Osman Atalay kimdir?

Osman Atalay 1963 İstanbul doğumlu olup aslen Elazığlıdır. Araştırmacı yazar 1987 yılından itibaren İmza Dergisi, Gerçek Hayat Dergisi, Yenişafak Gazetesi'nde makale araştırma yazıları yazdı. 2004 yılından itibaren Yeni Akit Gazetesi ve Timetürk'te haftalık analiz ve araştırma yazılarına devam ediyor. 1989-1991 yıllarında Genç Adam sahnesinde tiyatro oyunculuğu yaptı. Şeytan Üssü haber merkezi, en son Rıza , Kara Geceler adlı oyunlarda oynadı. 1989 yılında Bertolt brecht in Mülteciname adlı oyunundan dolayı 2-6 yıl ağır ceza mahkemesinde yargılandı. Ortadoğu,Balkanlar,Afrika ,Asya ve Latin Amerika'da göç yoksulluk açlık savaş mülteci sorunları ve uyuşurucu madde bağımlılığı konuları ile ilgili çalışmaları makaleleri ve Suriye Direnişi adlı bir kitabı var.

1994 yılından beri İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli ,Yönetim kurulu üyesi ,AID Uluslararası Doktorlar Birliği ve Mülteci Hakları Derneği kurucu üyesidir. Dünyanın 50 ülkesinde insani yardım temelli,kuraklık savaş ve doğal afet projelerinde görev aldı.

2017 de Balkanlar'ın 5 ülkesinde Bosna Hersek , Karadağ, Arnavutluk, Kosova ve Makedonya'da uyuşturucu ile mücadele konferansları verdi.

2018 yılı içerisinde Türkiye'nin 40 şehrinde Uyuşturucu Bağımlılığı ile mücadele konferanslarını tamamladı.

Osman Atalay Kimdir?

Doğum Tarihi:1963
Mesleği:Yazar
Ünvanı:Araştırmacı yazar