DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ordu'da iki spor tesisindeki 'Vali Yazıcıoğlu' ismi kaldırıldı

Ordu'da iki spor tesisindeki 'Vali Yazıcıoğlu' ismi kaldırıldı

7 Yıl Önce
2015-05-28 17:28:14
Ordu'da "Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Tesisleri" ve "Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu"nun isimleri, "Durugöl Spor Tesisleri" ve "Durugöl Spor Salonu" olarak değiştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Altınordu ilçesinde bulunan Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Tesisleri ve Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu'nun isimlerinin değiştirildiğini duyurdu.

Bir süre önce, kamu yatırımlarına verilen vali isimlerinin kaldırılacağını söylediklerini hatırlatan Yılmaz, Ordu'da iki tesisten Vali Yazıcıoğlu'nun isminin kaldırıldığını belirtti.

Türkiye'nin her geçen gün sivilleştiğini, kendilerinin de buna katkı sunmak istediklerini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Devlet tarafından yapılan yatırımlara başta eski valilerimiz olmak üzere kamu yöneticilerinin isimlerinin verilmesini çok doğru bulmuyorum. Bu çerçevede kamuya ait yatırımlarda bulunan kamu yöneticilerinin isimlerini kaldırma kararı aldık. Spor Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar sonrası ilk olarak spor tesisleri ve spor salonlarına verilen vali isimleri kaldırıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra yapacağımız yatırımlara kamu yöneticilerinin isimlerini vermeyeceğiz. Yapılacak spekülasyonları önlemek için şimdiden kamuoyu ile bunu paylaşmak istiyorum. Bundan sonra yapılacak hiçbir yatırıma ben dahil hiçbir kamu görevlisinin ismi verilmeyecek."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aa

esede sorsan alevi hangi ehli beyt böyle şey yapar yalancı aleviler bizdede çok hz. ali efendimiz ahirette mehdi as. da bu dünyada bunun hesabını size soracak

Görüş Bildir Bizimle Paylaş